Ustrzyki Dolne
wtorek, 4 czerwca 2019

Podsumowanie kolejki piłkarskiej

Podsumowanie kolejki piłkarskiej

Porażka drużyny Bieszczad z Ostoją. Sanovia powraca na pozycje wicelidera. Orzeł z Osławą walczą o bezpośredni awans.

Liga Okręgowa „Krosno”
Po rajdzie siedmiu meczów bez porażki zespołowi Bieszczad Ustrzyki Dolne przyszło zmierzyć się z drużyną Ostoi Kołaczyce, która ostatnie swoje ligowe zwycięstwo zanotowała w wyniku walkowera w meczu z Zamczyskem Odrzykoń 4 Listopada. Mecz okazał się przełomem dla Ostoi, która po wygranej 1:0 wróciła do Kołaczyc z kompletem punktów. Bardzo dobra postawa drużyny MKSu w rundzie wiosennej przekształca się na sytuację w tabeli w której, to biało -zieloni plasują się dokładnie w połowie z dorobkiem 37 punktów, a warto pamiętać że początkiem rundy wiosennej MKS znajdował się w strefie spadkowej. Biorąc pod uwagę to wszystko mała wpadka z Ostoją niczego nie zmienia.

Klasa „A” Krosno I
Sanovia Lesko po dosłownym rozbiciu drużyny LKS Pisarowce 7:1, wraca na pozycję wicelidera Krośnieńskiej klasy „A” I, wyprzedzając tym samym zespół Orła Bażanówka, który w minionej kolejce podzielił się punktami z ekipą LKS Długie remisując na stadionie w Długiem 3:3. Szarotka Uherce przegrywa 2:0 z Remixem Niebieszczany, z kolei Lotniarz Bezmiechowa pokonuje 3:1 drużynę Juventusu Poraż. W efekcie, w wyniku tych dwóch spotkań sytuacja w klasie „A” I jest całkowicie klarowna, z ligi spadają LKS Pisarowce i Juventus Poraż. Natomiast awans do wyższej klasy rozgrywkowej już w poprzedniej kolejce wywalczyła drużyna Cosmosu Nowotaniec pokonując zespół Lotniarza Bezmiechowa 10:2.

Klasa „B” Krosno I
Orzeł Górzanka zwycięża 4:0 z LKS Czaszyn, tym samym pozostając na pozycji lidera. Drużynie Orła kroku dotrzymuje zespół Osławy Zagórz, który po zaciętym meczu z Bieszczadami Jankowce 3:2 inkasuje komplet punktów. Najprawdopodobniej kibiców obu zespołów czeka powtórka z jesiennej rozrywki, kiedy to o ostatecznym kształcie w górze tabeli decydowało ostatnie spotkanie wspomnianych wcześniej drużyn. Stawką jest bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Lotnik Ustjanowa odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie (wliczając w to walkower z Pionierem), pokonując w minionej kolejce drużynę z czwartego miejsca w tabeli Nelson Polańczyk 4:1. Otryt Lutowiska remisuje 1:1 z LKS Olszanica. Natomiast Gabry Łukowe pokonują wysoko 6:1 drużynę LKSu Tyrawa Wołoska.
 

Liga Okręgowa „Krosno”


Klasa „A” Krosno I


Klasa „B” Krosno I

fot. FB Sanovia Lesko

Podsumowanie kolejki piłkarskiej
Podsumowanie kolejki piłkarskiej
autor: MG