Ustrzyki Dolne
czwartek, 27 grudnia 2018

Ponad milion złotych na nowy kompleks lekkoatletyczny

Ponad milion złotych na nowy kompleks lekkoatletyczny

W latach 2019-2020 w Ustrzykach Dolnych powstanie nowy kompleks lekkoatletyczny. Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało gminie na ten cel ponad milion złotych. Powstanie m.in. czterotorowa bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku w dal, skocznia do skoku wzwyż i rzutnia do pchnięcia kulą.

20 grudnia Zespół Ministerstwa Sportu i Turystyki do spraw opiniowania wniosków zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zaopiniował pozytywnie dotację na kwotę ponad miliona złotych na budowę kompleksu lekkoatletycznego w Ustrzykach Dolnych. Wniosek o przyznanie dotacji gmina Ustrzyki Dolne złożyła latem 2018 roku.

Jak informują urzędnicy, nowy kompleks lekkoatletyczny powstanie w miejscu istniejącej już bieżni żużlowej. Całość będzie wyposażona zgodnie z Certyfikatem IAAF. Wniosek obejmuje m.in. budowę czterotorowej treningowej bieżni lekkoatletycznej o długości 400 metrów z odcinkiem sześciotorowym do biegów na krótkich dystansach. Oprócz tego powstanie m.in. skocznia do skoku w dal, skocznia do skoku wzwyż oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Kompleks wyposażony będzie również m.in. w profesjonalny zestaw pomiaru czasu, wyczynowe bloki startowe, płotki wyczynowe, pałeczki sztafetowe, teleskopowy stojak do skoku wzwyż oraz poprzeczkę, a także cały zestaw kul o różnych średnicach i masach. W projekcie zastosowana będzie nawierzchnia poliuretanowa z natryskiem strukturalnym.

W ramach prac stworzone zostanie również odwodnienie liniowe po wewnętrznej stronie bieżni. Dzięki zastosowaniu tego typu odwodniania można kontrolować spływ wody z powierzchni utwardzonych, który jest w miarę równomierny i umożliwia szybkie odprowadzenia wody deszczowej z bieżni i boiska. Dzięki temu zawody sportowe mogą odbywać się także w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Prace zostaną poprzedzone odpowiednim przygotowaniem terenu, rozbiórką i demontażem niektórych elementów oraz ich zabezpieczeniem przed uszkodzeniem. Następnie zostaną wyznaczone miejsca planowanych elementów kompleksu, a także zostaną wykonane prace ziemne.

Zadanie będzie zrealizowane w latach 2019-2020 .Całość zadania ma kosztować niewiele ponad dwa miliony złotych, zaś proponowane dofinansowanie wynosi 1 004 000 zł.

 

autor: UM Ustrzyki Dolne
źródło: UM Ustrzyki Dolne