Ustrzyki Dolne
czwartek, 30 maja 2019

Pucharowy weekend z Nordic Walking na Podkarpaciu

Pucharowy weekend z Nordic Walking na Podkarpaciu<br/>fot. mat. pras.
fot. mat. pras.

Już w najbliższą sobotę, 1 czerwca w Kolbuszowej rozegrane zostaną kolejne z cyklu zawody Pucharu Polski Nordic Walking. Dzień później w Polańczyku zawodnicy staną do rywalizacji o Puchar Regionalny. W tym roku Puchary organizowane są po raz 10.

Całe wydarzenie obejmuje cykl siedemnastu imprez w wybranych miastach na terenie całej Polski. Udział w rywalizacji może wziąć każdy niezależnie od wieku, formy i stopnia zaawansowania. Zawody organizuje Polska Federacja Nordic Walking we współpracy z Santander Consumer Bankiem.

W weekendowych rywalizacjach NW w województwie podkarpackim uczestnicy zawalczą o punkty w klasyfikacji generalnej oraz zwycięstwo na tym etapie Pucharu Polski i Pucharów Regionalnych. W Kolbuszowej zawodnicy będą rywalizować na dystansach 5, 10 i 21 km, a w Polańczyku na 5 i 10 km, w podziale na płeć, w różnych kategoriach wiekowych. Zawodnicy wystartują odpowiednio na stadionie Werynii i Amfiteatrze przy ulicy Zdrojowej. Również najmłodsi amatorzy tej dyscypliny sportu będą mogli sprawdzić się na trasie 400 m. Poszczególne kategorie będą niezależnie nagradzane, a zwycięzcy wyróżniani po każdej rozgrywce oraz w ostatecznym podsumowaniu klasyfikacji generalnej całego cyklu zawodów.

Puchary Regionalne i Puchary Polski mają na celu popularyzowanie systematycznej aktywności fizycznej poprzez Nordic Walking oraz promowanie zdrowego stylu życia w rodzinach. - Zachęcamy do aktywnego spędzenia wolnego czasu, a nasze zawody są do tego doskonałą okazją. Kolbuszowa i Polańczyk to kolejne przystanki na trasie Pucharów Nordic Walking. Zapraszamy wszystkich entuzjastów tego sportu oraz zdrowego trybu życia do wspólnej rywalizacji – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking.
– Imprezy z cyklu Pucharów Nordic Walking z każdą kolejną edycją stają się coraz popularniejsze. Dlatego jako sponsor strategiczny Pucharów Polski i Pucharów Regionalnych Nordic Walking staramy się promować tę dyscyplinę i zachęcać do chodzenia z kijami całe rodziny – dodaje Joanna Ożóg z Santander Consumer Banku.

Puchary Regionalne odbędą się w tym roku jeszcze kolejno w sześciu miejscowościach: Włocławku, Tarnowskich Górach, Jarosławcu, Wągrowcu, Skrwilnie i Śremie. Z kolei seria Pucharów Polski po Kolbuszowej odwiedzi pięć kolejnych miejscowości: Legnicę, Polanicę-Zdrój, Osielsko, Potęgowo i Hajnówkę. Uczestnicy mogą zgłaszać swój udział w zawodach drogą elektroniczną poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronach internetowych www.pucharpolskinw.pl, www.pfnw.eu, oraz bezpośrednio w biurze zawodów.
Szczegółowy harmonogram Pucharów oraz wszystkie potrzebne informacje dotyczące rywalizacji można znaleźć na stronach  www.pucharpolskinw.pl oraz  www.akademia-zdrowia/akademia-2019.

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Santander Consumer Bank, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. W ramach Akademii od 4 lat, od wiosny do jesieni w całej Polsce odbywa się cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęć pod nazwą „Nordic Walking na Receptę”. Zajęcia umożliwiają rozpoczęcie przygody z nordic walking pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Technikę chodzenia z kijami można doskonalić zupełnie za darmo od maja do 27 sierpnia w ponad 30 miejscowościach w Polsce. Treningi odbywają się raz w tygodniu i są przeznaczone dla każdego, bez względu na doświadczenie, wiek czy poziom sprawności fizycznej. Inicjatywa jest organizowana przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking.

 

 

autor: mat.pras.