poniedziałek, 6 lipca 2020

Sezon piłkarski 2019/2020 drużyny kobiet SANOVII Lesko

Sezon piłkarski 2019/2020 drużyny kobiet SANOVII Lesko<br/>fot. Sanovia Lesko

Nietypowo zakończony został sezon piłkarski 2019/2020. Wskutek wprowadzenia w naszym kraju stanu epidemii spowodowanej koronawirusem COVID-19 rewanżowa runda wiosenna została odwołana. Ostateczne wyniki zostały przyjęte po rozegraniu rundy jesiennej.

W swoim trzecim sezonie ligowym nasze seniorki zajęły wysokie 5 miejsce w tabeli III ligi podkarpackiej kobiet, najlepsze jak do tej pory. Przed rundą jesienną trenerem drużyny został Witold Tarnolicki, który dobrze przygotował drużynę do rozgrywek i efekt ten był widoczny już w pierwszych meczach ligowych.

Zapowiadało się bardzo dobrze. Wygrana na wyjeździe w pierwszym meczu ze spadkowiczem z II ligi GKS Majdan Sieniawski aż 4-0. Drugi mecz też wyjazdowy wygrany z Interem w Gnojnicy 1-0. Trzeci mecz tym razem już w Lesku niestety pechowo przegrany z Olimpią Pysznica 0-1. W czwartym meczu też na wyjeździe wygrywamy w Tuchli z Miejscową Koroną wysoko, bo aż 6-0.

Piąta kolejka też w Lesku podejmujemy Resovię II Rzeszów, w składzie której znajduje się kilka dziewczyn z pierwszoligowego zespołu. Po emocjonującym i bardzo wyrównanym meczu znowu pechowo przegrywamy 0-1. Tym razem do tej przegranej znacznie przyczynił się arbiter spotkania.

Kolejny pech, a może bardziej brak koncentracji w meczu ze Startem Jarosław. Po zwycięskiej pierwszej połowie 1-0, po przerwie w przeciągu zaledwie pięciu minut tracimy dwie bramki i mimo dużej przewagi przegrywamy 1-2.

W sumie w 8 rozegranych meczach (3 w Lesku i 5 na wyjeździe) zdobywamy 12 punktów (4 mecze wygrane i 4 przegrane). Bramek strzelonych 17 i straconych 8.

We wszystkich ośmiu meczach zagrało dziesięć zawodniczek: Katarzyna Jordan i Karolina Słapińska po 720 min., Karolina Karaczkowska 716 min., Beata Sawkiewicz 710 min., Amelia Adamska  690 min., Monika Waleszczyńska i Martyna Harko po 670 min., Katarzyna Różycka 582 min., Gabriela Ekiert 503 min., Małgorzata Podkalicka 484 min..

W siedmiu meczach zagrało dwie zawodniczki Aleksandra Dymek i Karolina Sawicka, w pięciu wystąpiła jedna zawodniczka Aleksandra Wnuk, w czterech zagrały trzy zawodniczki Paulina Harko, Agata Hochół i Wiktoria Daszyk, w trzech Anna Stefanowska i w dwóch Patrycja Koncewicz.  W sumie wystąpiło 18 zawodniczek.

Bramki dla naszego zespołu zdobywało 7 zawodniczek, są to: Katarzyna Jordan i Gabriela Ekiert po 4. Aleksandra Dymek - 3, Wiktoria Daszyk i Małgorzata Podkalicka po 2 oraz Katarzyna Różycka i Paulina Harko po 1.

Ostatni mecz rundy jesiennej, a jak się później okazała i całego sezonu drużyna rozegrała 27 października 2019 r. z Grodziszczanką Grodzisko Dolne wygrywając go 4-2. Praktycznie bez żadnej przerwy przystąpiły do przygotowań do rundy rewanżowej. Treningi odbywały się od listopada do połowy marca tj. do czasu wprowadzenia stanu epidemiologicznego.

W trakcie przygotowań drużyna seniorek uczestniczyła w turniejach futsalowych o Puchar Województwa w Dębicy – IV miejsce i Mistrzostwo Podkarpacia w Grodzisku Dolnym – VI miejsce. Rozegrała też mecze sparingowe dwa razy z drużyną DAP Dębica, z Resovią Rzeszów, Koroną Tuchla.

Cały czas Klub prowadzi nabór nowych zawodniczek do sekcji kobiet. Dziewczyny czekamy na Was. Piłka nożna nie jest tylko dyscypliną męską. Coraz więcej klubów w Polsce posiada drużyny żeńskie. Cieszymy się, że SANOVIA LESKO jest prekursorem  kobiecej piłki nożnej w Bieszczadach. Nasza kobieca drużyna seniorek jest jedyną w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Krośnie. Dawniej dziewczyny z Leska, Ustrzyk Dolnych chcąc grać w piłkę nożną musiały wyjeżdżać do Kolbuszowej Dolnej. Ty już nie musisz.