Ustrzyki Dolne
środa, 13 listopada 2019

Skoczkowie ambitnie do przodu

Skoczkowie z klubu ZKN Sokół Zagórz pokazują, że z zawodów na zawody są coraz lepsi. Chociaż na Mistrzostwach Polski wypadli nie najlepiej, z ostatnich międzynarodowych zawodów wracają zawsze z medalami.

Skoczkowie z klubu ZKN Sokół Zagórz swoimi wynikami udowadniają, że skoki na Podkarpaciu istnieją i warto inwestować w treningi. Obecnie w klubie trenuje kilkunastu młodych zawodników, którymi opiekuje się trener Michał Milczanowski.

Skoczkowie październik rozpoczęli nie najlepiej, bo na odbywających się w Szczyrku Mistrzostwach Polski w Skokach Narciarskich, zajęli 12 miejsce, na 13 startujących klubów. Należy jednak pamiętać, że był to pierwszy start zawodników zagórskiego klubu w zawodach takiej rangi. - Oczywiście nasze skoki sporo odbiegały od najlepszych zawodników, ale sam start był dla nas bardzo ważnym wydarzeniem, po raz kolejny pokazaliśmy, że na Podkarpaciu też skaczą! - komentowali skoczkowie. Drużynowym Mistrzem Polski został AZS Zakopane.

Znacznie lepiej zaznaczyli swoją obecność 26 października na skoczni narciarskiej w Bańskiej Bystrzycy, gdzie rozegrano Letnie Mistrzostwa Słowacji w Skokach Narciarskich 2019. Konkursy przeprowadzono w pięciu kategoriach wiekowych w skokach na igelicie. Ponadto został rozegrany konkurs weteranów, w którym wzięło udział siedmiu zawodników. Tu na 3 miejscu znalazł się zagórski skoczek Dawid Kaszuba, a kolejne - 4 miejsce zajął Dawid Groszek. Konkurs wygrał Słowak René Štefanovie.

Natomiast z kolejnych zawodów, które odbyły się w Bad Freienwalde w Niemczech, zagórscy skoczkowie przywieźli już komplet medali. Zawodnicy zdobyli kolejno w kategoriach: K42 - I miejsce Przemek Górecki, K42 - II miejsce Mateusz Kulpa, K60 II - miejsce (zabrakło 0.3 pkt do I miejsca) Dawid Kaszuba oraz K60 - III miejsce Dawid Groszek.

Kolejnymi zawodami były odbywające się 9 listopada w Rožnov pod Radhoštěm (Czechy). Wystartowała tam czwórka zawodników z Zagórza: Kaszuba, Groszek, Kulpa i Wojtas. Tam udało się zdobyć 2 miejsce w konkursie drużynowym, na 23 startujące drużyny.

Zagórski Klub Narciarski jest ostatnim czynnie działającym klubem skoków narciarskich na Podkarpaciu. Ostatnimi czasy skoki przechodzą tam istne odrodzenie, gdyż pojawia się wielu młodych skoczków, którzy pragną reprezentować ZKN SOKÓŁ na arenie narodowej.

Młodzi skoczkowie wciąż jednak zbierają pieniądze na kupno busa, który jest im niezbędny do wyjazdów na zawody. Prosimy o wsparcie! Więcej TUTAJ!