piątek, 1 grudnia 2017

Sukces Marii Domiszewskiej w „górskiej masakrze”!

Sukces Marii Domiszewskiej w „górskiej masakrze”!<br/>fot. arch. rodziny Domiszewskich

W Ustroniu odbył się finał festiwalu Ligii Biegów Górskich. W swojej grupie wiekowej zwyciężyła zawodniczka MKS Halicz Ustrzyki Dolne Maria Domiszewska.

Finał festiwalu Biegów Górskich odbył się 25 listopada na wyciągu Wielkiej Czantorii w Ustroniu (875 m n.p.m.). Zakończył się on biegiem etapowy pn. „Eliminator”, zwanym również górską masakrą. Sukces odniosła Maria Domiszewska z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, zajmując 1. miejsce w swojej kategorii.

„Eliminator” składa się z czterech podbiegów na szczyt Czantorii Wielkiej, z których każdy liczy 1700 m o przewyższeniu ok. 450 m. W pierwszym podbiegu startują wszyscy zgłoszeni zawodnicy, ale już w drugim, trzecim i czwartym etapie biorą udział biegacze z najlepszymi czasami z poprzednich serii.

Maria Domiszewska pokonała wszystkie cztery podbiegi i zajęła 1. miejsce w swojej grupie wiekowej K-50 (75 open) z łącznym czasem 1:25:23.

W tym samym dniu odbyła się Wielka Gala Ligii Biegów Górskich Dare2b, podczas której Maria Domiszewska otrzymała pamiątkową statuetkę za zajęcie 2. miejsca w kategorii Weteranek K50.