Ustrzyki Dolne
piątek, 24 sierpnia 2018

Sukcesy z kijkami

Sukcesy z kijkami<br/>fot. osielsko.pl

W Osielsku pod Bydgoszczą odbyły się Mistrzostwa Polski Nordig Walking. Zawody miały również status Pucharu Europy, a wyniki wliczane były też do punktacji Pucharu Polski Na starcie stanęło ponad 800 zawodników i zawodniczek z Polski, Niemiec, Francji i Włoch. Wśród nich znalazła się nasza eksportowa dwójka zawodniczek z Ustrzyk Dolnych.

Obie nasze zawodniczki reprezentujące MKS Halicz, KB Nordic Walking  zameldowały się na czołowych  pozycjach. Małgorzata Oleksyk na dystansie 5 km wśród 423 zawodników w klasyfikacji open zajęła 51 miejsce, wśród kobiet 5 miejsce, a wygrywając kategorię wiekową 55-59 lat zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w swojej kategorii oraz wygrała  klasyfikację w Pucharze Europy.

Na dystansie 10 km ustrzycki klub reprezentowała Bożena Kończewska. W klasyfikacji open zajęła 58 miejsce. Wśród kobiet uplasowała się na 16 pozycji, zajmując piąte miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy wyników i  życzymy kolejnych udanych startów.