wtorek, 2 stycznia 2018

Sylwestrowe bieganie

Sylwestrowe bieganie <br/>fot. Fot. UM Gorlice

Ponad 600 biegaczek i biegaczy stanęło na starcie Sylwestrowego Biegu w Gorlicach. Rywalizowali na dystansach 5 i 10 km. W mocnej międzynarodowej obsadzie szóste miejsce w biegu głównym zajął Ignacy Domiszewski, reprezentujący ustrzycki klub MKS „Halicz”.

Od 27 lat Gorlice żegnają mijający rok na sportowo. Tradycyjnie w sylwestrowe przedpołudnie ulicami miasta przebiegli uczestnicy Biegu Sylwestrowego. W tym roku ilość biegaczy przerosła oczekiwania samych organizatorów, bowiem do startu zgłosiło się sporo ponad 600 osób! Na starcie biegu stanęli reprezentanci z Polski, Ukrainy, Słowacji, Węgier i Białorusi. Bieg główny na dystansie 10 km wygrał Szymon Kulka z Lipinek, czołowy biegacz Podkarpacia, reprezentant Polski. Na szóstej pozycji bieg ukończył Ignacy Domiszewski, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji zawodników do 19 roku życia.

W klasyfikacji open na 64 miejscu dobiegła do mety Maria Domiszewska, co dało jej 9 miejsce wśród kobiet oraz zwycięstwo w kategorii wiekowej 50-60 lat. Na 171 miejscu zawody ukończyła Anna Ciślik Kaszany (16 wśród kobiet; 11 w kat. 30-39 lat).

Na dystansie 5 km wystartowała spora reprezentacja ustrzyckich biegaczy. Wśród mężczyzn najwyższe 61 miejsce zajął Grzegorz Oleksyk, zwyciężając w swojej kategorii wiekowej. Pozostali nasi reprezentanci zajęli: Paweł Kuc 65 (35 w kat. do lat 29); „Rodzinnie” pobiegli Karol Kaszany (syn) 103 i Piotr Kaszany ojciec) 104. Podobnie pobiegli Krzysztof (ojciec) i Sławomir (syn) Błyskalowie, zajmując 170 i 171 miejsce.

Wśród kobiet Alicja Matiasik zajęła 15 miejsce (11 w kat. do 29 lat), Gabriela Jagielska 26 (15 kat. do 29 lat); Karolina Matiasik 44 (22 w kat. do 19 lat), Oliwia Tarsudis 46 (24 w kat. do 29 lat); Katarzyna Jasiurska 51 (19 w kat. 30-39 lat).