Ustrzyki Dolne
wtorek, 27 sierpnia 2019

Szarotka na pozycji lidera

Drugie zwycięstwo MKSu Arłamów. Szarotka z kompletem punktów. Zaciekłe spotkanie w Bezmiechowej. Kanonada w Lutowiskach.

Liga Okręgowa
MKS Arłamów Ustrzyki Dolne zanotował drugie zwycięstwo z rzędu, tym razem w meczu wyjazdowym z Naftą Jedlicze. Spotkanie po bramkach Mateusza Wąchockiego i Igora Jacenkiwa zakończyło się wynikiem 2:0.
W kilku zdaniach mecz podsumował trener zespołu Grzegorz Tkacz.
- Mecz w Jedliczu w pierwszej połowie był wyrównany, ale to nasz zespół stwarzał groźniejsze sytuacje i po jednej z kontr Mateusz Wąchocki zdobył bramkę po podaniu Filipa Fundanicza. Po przerwie wraz z upływem czasu nasza drużyna zyskiwała przewagę ale dopiero w samej końcówce Igor Jacenkiw z rzutu karnego ustalił wynik spotkania.

Klasa „A” Krosno I
Sanovia Lesko, w wyniku kontuzji pozbawiona kilku kluczowych zawodników, nie była w stanie sprostać zespołowi Górnika Strachocina, w rezultacie Górnik inkasuje komplet punktów pokonując Sanoviaków 2:0. Szarotka Uherce w meczu ze swoją imienniczką z Nowosielec zwyciężyła 2:1 po bramkach Bartosza Sochackiego i Kamila Jakiela. Pierwszą bramkę dla bieszczadzkiej Szarotki zdobył Bartosz Sochacki, jednak Nowosielcom udaje się zremisować. W 83 minucie bramkę na miarę zwycięstwa zdobył Kamil Jakiel. I w ten sposób od czterech spotkań niepokonana Szarotka Uherce wskakuje na pozycję lidera. Sytuacja w meczu Lotniarza Bezmiechowa z LKS Płowce/Stróże Małe zmieniała się jak w kalejdoskopie, kibice zgromadzeni na tym spotkaniu nie mogli narzekać na nudę. Maraton strzelecki rozpoczęli zawodnicy LKSu, później do głosu doszli piłkarze Lotniarza. Paweł Otta doprowadza do wyrównania a Bartłomiej Kabala daje prowadzenie Lotniarzowi na 2:1. W drugiej połowie powtórzyła się sytuacja z początku meczu, piłkarze LKSu najpierw strzelają bramkę wyrównującą a następnie podbijają wynik na 2:3, aż w końcu kolejną bramkę dla Bezmiechowej zdobywa Paweł Otta doprowadzając tym samem do podziału punktów przy wyniku 3:3. W niecodzienny sposób zakończył się mecz Bukowianki Bukowsko z Remixem Niebieszczany. Sędzia zakończył spotkanie w 25 minucie przy stanie 5:0 dla Bukowianki w wyniku zdekompletowania drużyny Remixu.
Wyniki pozostałych spotkań w Klasie „A” Krosno I
Zgoda Zarszyn 1-3 Górnik Grabownica Starzeńska
Victoria Pakoszówka 0-2 Osława Zagórz
LKS Długie 0-0 Orzeł Bażanówka

Klasa „B” Krosno I
Lotnik Ustjanowa przywozi komplet punktów z Tyrawy Wołoskiej po zwycięstwie 2:0 nad tamtejszym LKSem. Bramki dla Ustjanowej zdobyli Michał Zoszczak i Sebastian Dziwak. Warto odnotować że po dwóch kolejkach piłkarskich w klasie „B” Lotnik jest jedyną drużyną, która nie straciła ani jednej bramki. Bieszczady Jankowce wygrywają 2:1 z Zalewem Myczkowce. Istną strzelaninę ujrzeli kibice, którzy postanowili wybrać się na mecz Otrytu Lutowiska z Nelsonem Polańczyk. W ciągu całego spotkania padło dziewięć bramek, a zwycięsko z batalii wyszła ekipa Nelsona wygrywając 6:3. Pionier Średnia Wieś pewnie pokonał LKS Czaszyn 4:1, po dwie bramki dla zwycięskiej drużyny zdobyli: Andrzej Kotowski i Tomasz Fedorowiat. LKS Olszanica inkasuje komplet punktów w meczu u siebie z Orłem Górzanka wygrywając 4:2. Gabry Łukowe przegrywają 2:0 z Juventusem Poraż.