Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 11 lutego 2019

„Tropem Żubra” w Mucznem

Adam Dutka i Aleksandra Fudanicz zostali zwycięzcami V Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem Żubra”. Zawody odbyły się w sobotę 9 lutego w Mucznem.

Jak mówią organizatorzy w tym roku dopisała nie tylko pogoda, ale i frekwencja. W V Bieszczadzkim Biegu Narciarskim „Tropem Żubra” wzięło bowiem udział 122 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą na profesjonalnie przygotowanych trasach.

Głównym celem zawodów jest popularyzacja zimowych atrakcji w Bieszczadach i oczywiście świetna zabawa. Bieg miał charakter otwarty. Mogli wziąć w nim udział zarówno amatorzy, jak i nieco bardziej doświadczeni zawodnicy, dlatego zawody zostały podzielone na kilka kategorii. W biegu głównym (dystans 9 km), wśród mężczyzn zwyciężył Adam Dutka, natomiast wśród kobiet, jako pierwsza na mecie pojawiła się, podobnie jak w ubiegłym roku, Aleksandra Fundanicz.

Po rozegraniu biegu głównego do zawodów przystąpili juniorzy podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Najszybszym juniorem starszym (dystans 3 km) został Jarosław Ozga, zaś juniorką Martyna Fundanicz. W kategorii junior młodszy (dystans 1 km) zwyciężyli odpowiednio Stanisław Dutka i Hanna Dutka.

W ramach konkursu zostały przeprowadzone również Mistrzostwa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym oraz zawody leśników. Tytuły najszybszych strażników granicznych uzyskali jak w zeszłym roku Adam Dutka i Aleksandra Fundanicz. Wśród leśników na podium stanął, podobnie jak rok temu Teodor Furst. Wśród kobiet najszybsza okazała się Agata Bardzińska.

Przez cały dzień biegaczom towarzyszyły kamery TVP Rzeszów, która realizowała cykl „Zima w regionach”. Kolejne wejścia antenowe można obejrzeć na www.rzeszow.tvp.pl w zakładce „Zima w regionach”.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, jak również wszystkim uczestnikom!

Organizatorem imprezy były tradycyjnie Nadleśnictwo Stuposiany (RDLP w Krośnie) i Stowarzyszenie „Bieszczadzkie Trasy Narciarskie”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Grażyna Zagrobelna, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, która wzięła udział w ceremonii wręczania nagród.

WYNIKI
MĘŻCZYŹNI

I MIEJSCE - ADAM DUTKA (Straż Graniczna) - 00:29:54,
II MIEJSCE - ANDRZEJ BRYK - 00:30:04 (+09),
III MIEJSCE STAŃKO PAWEŁ - (Straż Graniczna) 00:30:51 (+56).

KOBIETY
I MIEJSCE - ALEKSANDRA FUNDANICZ (Straż Graniczna PSG Czarna Górna) - 00:30:59 (+01:04),
II MIEJSCE - ROKSANA CIBOROWSKA (KS SPEED JASŁO) 00:33:40 (+03:45),
III MIEJSCE - KINGA POLITYŃSKA - MKS Halicz 00:33:43 (+03:48).