Ustrzyki Dolne
środa, 18 grudnia 2019

Trwają zapisy na Międzynarodowy Młodzieżowy Puchar Narciarski „KARPATIA OPEN”

Trwają zapisy na Międzynarodowy Młodzieżowy Puchar Narciarski „KARPATIA OPEN”<br/>fot. Andrzej Górski
fot. Andrzej Górski

Zapraszamy na dwudniowe międzynarodowe zawody młodych alpejczyków „KARPATIA OPEN”. W tym roku rywalizacja rozpocznie się na początku stycznia, na Laworcie. Obecnie trwają zapisy.

Organizatorzy międzynarodowych zawodów w narciarstwie alpejskim Alpine Ski „KARPATIA OPEN” zapraszają udziału w rywalizacji w różnych kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Współzawodnictwo przeprowadzone zostanie w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. Zawody zostały umieszczone w kalendarzu FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej), a w ubiegłym roku wzięli w nich udział zawodnicy z Polski, Słowacji i Ukrainy.

Zawody odbędą się w dniach od 6 do 8 stycznia 2020 na trasie stacji narciarskiej „Laworta–Ski w Brzegach Dolnych koło Ustrzyk Dolnych.

Uczestnicy i klasyfikacja drużynowa: U-14 (rok urodzenia 2006-2007) oraz U-16 (rok urodzenia 2004–2005). Klasyfikacja klubowa zgodnie systemem punktowym Pucharu KARPATIA OPEN.

Termin zgłoszeń: 4 stycznia 2020 do godz. 15:30.

Program zawodów:
6 stycznia
godz. 16;30 weryfikacja zawodników(Biuro zawodów: Hala Sportowa przy SP nr 1 ul. 29 Listopada 19 aw Ustrzykach Dolnych
godz. 18:00 odprawa kierowników i trenerów ekip (biuro zawodów)
7 stycznia
godz. 9:00 slalom gigant –stacja narciarska „LAWORTA -SKI”
8 stycznia
godz. 9:00-slalom gigant –stacja narciarska „LAWORTA -SKI”
godz. 15:00 zakończenie zawodów, wręczenie trofeów i nagród – sala UDK i Kina Orzeł w Ustrzykach Dolnych.

Zawodnicy muszą posiadać aktualne badania lekarskie i stosowne ubezpieczenia - za co odpowiadają zgłaszające kluby. Opłata startowa wynosi 60zł od zawodnika za każdy dzień zawodów, bilety na wyciąg 50 zł – opłata we własnym zakresie. Noclegi i wyżywienie: Centrum Informacji i Promocji w Ustrzykach Dolnych, ul. Rynek, tel. (013) 471-11-30.
Ze względu na warunki atmosferyczne program zawodów może ulec zmianie, (program minutowy podany zostanie na odprawie kierowników i trenerów ekip).Sprzęt: zgodnie z ICR.

Organizatorzy: Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych, Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych, LAWORTA-SKI - Stacja narciarska Olejarski Ski, PPHU „ABM” Bronisław Mrugała –Ustrzyki Dolne, UKN „Laworta” Ustrzyki Dolne, UDK Ustrzyki Dolne.

Międzynarodowe zawody dzieci w narciarstwie alpejskim Karpatia OPEN odbędą w trzech miastach: Ustrzyki Dolne (Polska), Truskawiec (Ukraina) oraz Dolny Kubin (Słowacja). Turniej rozpocznie sie 6-8 stycznia 2020 r. na LawortaSki w Ustrzykach Dolnych. Kolejny etap przeprowadzany będzie na stokach Bukovytsia w Truskawcu 29-31 stycznia 2020 r., natomiast zakończenie tegorocznego Karpatia OPEN odbędzie się w ośrodku Kubinska Hola w Dolnym Kubinie 10-12 marca 2020 r.

 

autor: oprac. paba
źródło: http://sport.ustrzyki-dolne.pl