Ustrzyki Dolne
środa, 15 maja 2019

Uczcili Konstytucję 3 Maja

zdjęcie ilustracyjne<br/>fot. Pixabay
fot. Pixabay

W Krośnie 3 maja rozegrany został tradycyjny już XXI Krośnieński Bieg Konstytucji. W zawodach uczestniczyło ponad 400 zawodników i zawodniczek z Polski i zagranicy. I to właśnie reprezentanci Kenii i Ukrainy zdominowali krośnieńskie zawody. Wśród biorących udział w zawodach była liczna reprezentacja ustrzyckich klubów MKS Halicz oraz Bieszczadzkiego Klubu Nordic Walking.

Bieg główny na 7 km przebiegał ulicami Krosna. Start nastąpił na rynku a meta została zlokalizowana na stadionie przy ul. Bursaki.  Cztery pierwsze miejsca w tym biegu zajęli reprezentanci Kenii i Ukrainy. Na piątym miejscu uplasował się pierwszy z Polaków Tomasz Pociecha z Krygu. Jako ósmy do mety, a trzeci z Polaków dobiegł Ignacy Domiszewski z MKS Halicz.

- Konkurencja była niezwykle silna. Zawodnicy z Afryki czy też Ukraińcy to są zawodowcy, którzy żyją z występów w tego typu zawodach. Wystartowałem w tym biegu po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją. Tak więc zapisuję ten swój start jako pozytywny – skomentował swój wynik Ignacy Domiszewski.
Ze startu zadowolona jest również Maria Domiszewska. Czterdzieste siódme miejsce w kat. open dało jej piątą pozycję wśród kobiet oraz pierwszą w kat. wiekowej 50-60 lat.

Z pozostałych naszych biegaczy w klasyfikacji open na 80 miejscu zameldował się na mecie Piotr Kaszany, zajmując piętnaste miejsce w swojej kategorii wiekowej. Nasze dwie zawodniczki zajęły odpowiednio Katarzyna Jasiurska dwudzieste miejsce w kat. 30-39 lat i Karolina Matiasik dziewiąte w kategorii do lat 19.

W Krośnieńskim Biegu Konstytucji od kilku już lat rywalizują zawodnicy nordic walking. Ustrzyccy reprezentanci pokazali klasę i udowodnili, że należą do czołówki zawodników w Polsce.

Największy sukces odnotowała Małgorzata Oleksyk, wygrywając zawody w kategorii kobiet. Tuż za nią uplasowała się druga reprezentantka Bieszczadkiego Klubu Nordic walking Bożena Kończewska. Agnieszka Galica-Niepokój zajęła pierwsze miejsce w kategorii 20-29 lat. Podobnie pierwsze miejsce zajęła w kat. powyżej 60 lat Ewa Lachowska. Katarzyna Konik zajęła trzecie miejsce w kat. 30-39 lat, Aleksandera Konik trzecie w kat. 40-49 lat, a Małgorzata Pukas czwarte w kat. 50-59 lat.
Sukcesy odnieśli też w tej dyscyplinie mężczyźni. Radosław Niepokój z Wrocanki reprezentujący barwy Bieszczadzkiego Klubu NW zajął drugie miejsce. Jacek Konik, był szósty i zwyciężył w kat. 40-49 lat. Na jedenastym miejscu rywalizację zakończył Jarosław Konik co dało mu trzecie miejsce w kat. 30-39 lat. Najmłodszy z naszych reprezentantów, 13-letni Mikołaj Konik, był drugi wśród zawodników do 19. roku życia.

Zawodom towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży rozgrywane na bieżni stadionowej. W biegu dziewczynek klas I-II jedenste miejsce zajęła Małgorztata Kruk, a piętnaste Wiktoria Wronowska. Wśród chłopców drugie miejsce przypadło Karolowi Jasiurskiemu.

Wśród dziewcząt klas III-IV nasze reprezentantki zajęły miejsca: Tycjana Sikora – 3; Amelia Wronowska – 4; Klaudia Falkowska – 6; Zuzanna Curyło – 8. W tej samej kategorii wiekowej Karol Kaszany był drugi a Bruno Tkacz trzeci. Trzecie miejsce przypadło również Kacprowi Majerowi w biegu na 600 m, a drugie w biegu na 800 m Gabrieli Jagielskiej.

 

autor: ela