Ustrzyki Dolne
środa, 11 października 2017

UltraMaraton Bieszczadzki. Maria Domiszewska druga wśród kobiet!

UltraMaraton Bieszczadzki. Maria Domiszewska druga wśród kobiet!<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Ponad 1000 biegaczy uczestniczyło w piątej edycji Hyundai UltraMaratonu Bieszczadzkiego w Cisnej. Druga na mecie zjawiła się Maria Domiszewska z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Hyundai UltraMaratonu Bieszczadzki obył się w Cisnej 7 października. Zawodnicy pobiegli na 3 dystansach: UltraMaratonu Bieszczadzkiego (53 km), PółultraMaratonu Bieszczadzkiego (26 km) i ĆwierćultraMaratonu Bieszczadzkiego (13 km). Aktywni byli bieszczadzcy biegacze, pośród których bardzo dobrze pobiegła Maria Domiszewska z MKS Halicz w Ustrzykach Dolnych, zajmując 2 miejsce w kategorii generalnej kobiet.

Biegi odbyły się w trudnych warunkach, bo padał przelotny, czasem intensywny deszcz, który sprawił, że na trasie nie zabrakło błota. Maria Domiszewska, trasę UltraMaratonu Bieszczadzkiego pokonała w czasie 5:48:13, zajmując tym samym 2 miejsce w kategorii kobiet (36 w kategorii open). Dodatkowo została uhonorowana Pucharem Fundacji Biegu Rzeźnika po dwóch cyklach imprez w kategorii „Dystans Długi”, na który złożyły się 4 biegi: Nocny Maraton Rzeźnika, UltraMaraton Bieszczadzki, Dzienny Maraton Rzeźnika i Zimowy Maraton Bieszczadzki.

Puchar Fundacji Biegu Rzeźnika wybiegała również Renata Kaszycka z Ustrzyk Dolnych w kategorii „Dystans Średni”, obejmujący biegi: Rzeźniczek Intro, PółultraMaraton Bieszczadzki i Rzeźniczek.
 

autor: TD