niedziela, 19 sierpnia 2018

Wyszarpane zwycięstwo

Wyszarpane zwycięstwo<br/>fot. MKS Bieszczady

Waleczna postawa Bieszczad w meczu z Naftą. Hat-trick Ihora Jacenkiwa. Zwycięstwo Szarotki z Victorią po strzale Gracjana Solarskiego.

Liga okręgowa Krosno
Kibice Bieszczad po porażkach ich drużyny w meczach z Czarnymi Jasło i Iskrą Przysietnica, tym razem mają powody do zadowolenia, nie tylko z wyniku ale również z postawy swoich piłkarzy, którzy w ostatniej kolejce zmierzyli się w meczu wyjazdowym z Naftą Jedlicze. W pierwszych minutach spotkania tempo narzucili zawodnicy MKSu, w rezultacie już w szóstej minucie wychodząc na prowadzenie po rozegraniu z rzutu rożnego i strzale Kamila Jakiela. Nie zwalniając biało - zieloni nadal naciskają na bramkę gospodarzy, w 10 minucie mamy drugi rzut rożny dla Bieszczad. Wrzutka i mamy 2:0 dla MKSu za sprawą Ihora Jacenkiwa. Po straceniu drugiej bramki gospodarze powoli zaczynają opanowywać sytuację na boisku, zdobywając tym samym w 19 minucie pierwszą bramkę dla swojego zespołu. Na boisku robi się gorąco, Nafta naciska na bramkę Bieszczad, w 32 minucie sędzia odgwizduje rzut karny dla gospodarzy. Po chwili mamy wyrównanie 2:2. Do ataku ruszają podopieczni Bogdana Kwaśnika, jednak niebezpieczeństwo pod bramką Nafty zostało zażegnane, a chwile później to gospodarze zdobywają trzecią bramkę w spotkaniu i Nafta wychodzi na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy to Nafta przewodzi na boisku. Po przerwie spotkanie zostaje wznowione. Zawodnicy Bieszczad prowadzą grę i starają się przeprowadzić atak na bramkę Nafty. Gospodarze cofają się do defensywy, a jedna z takich akcji po długim podaniu kończy się spalonym. W 60 minucie Ihor Jacenkiw ponownie kieruje piłkę do bramki przeciwnika i mamy wyrównanie. Gospodarze dokonują dwóch zmian, a sytuacja plasuje się na środku boiska, brak jest strony przeważającej. Po raz drugi w meczu, zawodnik Bieszczad potrzebuje pomocy medycznej. W 75 minucie mamy kolejną jedenastkę, tym razem dla piłkarzy z Ustrzyk. Ihor Jacenkiw zamienia karny na bramkę, w rezultacie wyprowadzając bieszczadzki zespół na prowadzenie, oraz zdobywając hat-tricka. W dalszej części meczu, Bieszczady starają utrzymać się wynik grając na czas, natomiast Nafta próbuje za wszelką cenę doprowadzić do remisu. Ostatnie sekundy i.. Koniec spotkania! Zespół Bieszczady Ustrzyki Dolne po heroicznym spotkaniu wywozi z Jedlicza komplet punktów!

Klasa „A” Krosno I
Sanovia Lesko w inauguracyjnym spotkaniu w klasie „A” zmierzyła się z Remixem Niebieszczany. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Szarotka Uherce zwycięża z Victorią Pakoszówka 1:0. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Gracjan Solarski. Lotniarz Bezmiehowa pokonuje Szarotkę Nowosielce 2:1. Cosmos Nowotaniec gromi LKS Pisarowce 8:1.

Klasa „B” Krosno I
Pierwsze spotkanie w sezonie pomiędzy pomiędzy zawodnikami Osławy i LKSu Tyrawa Wołoska zakończyło się wynikiem 4:2 dla zawodników z Zagórza. Orzeł Górzanka pokonuje Otryt Lutowiska 3:2. Bramki dla Górzanki zdobyli: Krystian Dębiński, Damian Sidorski, oraz Dominik Blok. Zalew Myczkowce remisuje z LKS Czaszyn 2:2. Nelson Polańczyk w pierwszym meczu sezonu zmierzył się z Pionierem Średnia Wieś. Mecz był bardzo wyrównany, jednak z pierwszej połowy zwycięsko schodzili piłkarze Nelsona, po bramce z główki debiutującego w 1 drużynie juniora Michała Zielonki. Druga połowa jest o wiele bardziej emocjonująca, zawodnicy Pioniera coraz śmielej atakują i po błędzie obrony gospodarzy zdobywają wyrównującą bramkę na 1:1. W około 80 minucie spotkania, boisko opuszcza pomocnik Nelsona po zobaczeniu dwóch żółtych kartek. Jednak mimo to Nelsonowi udaje się utrzymać wynik do końca spotkania. LKS Olszanica zwycięża z drużyną Gabry Łukowe 3:1, natomiast Bieszczady Jankowce pokonują u siebie Lotnik Ustjanowa 2:0.