wtorek, 13 listopada 2018

Zakończenie rundy jesiennej

Bieszczady w strefie spadkowej. Sanovia wiceliderem w klasie „A”. Wysoka wygrana Szarotki.

Liga Okręgowa

Kibice Bieszczad, których zespół od czterech kolejek notował porażki, z pewnością liczyli na przełamanie. W ostatnim meczu rundy jesiennej MKS miał podjąć na własnym boisku drużynę Zamczyska Odrzykoń. Porażka lub remis mogły spowodować że Bieszczady, które od dwóch kolejek ocierały się o strefę spadkową mogły zakończyć rundę jesienną w czerwonym obszarze. Większa część meczu na pewno nie przebiegła tak jakby życzyli sobie tego zarówno kibice jak i piłkarze biało -zielonych. Już w 25 minucie na prowadzenie wychodzą piłkarze Zamczyska, a po pięciu minutach gry w drugiej odsłonie spotkania goście podbijają wynik na 2:0. Kwadrans po stracie drugiej bramki do kontry przechodzą piłkarze z Ustrzyk Dolnych strzelając kontaktową bramkę w 65 minucie. Pod koniec spotkania nerwy dają się we znaki zawodnikom i w doliczonym czasie gry sędzia dyktuje rzut karny dla Bieszczad, biało - zieloni nie marnują okazji i zamieniają jedenastkę na bramkę w rezultacie mecz zakończył się remisem 2:2. Jednak z powodu zwycięstw zespołów: Przełęczy Dukla z Markiewicza Krosno 1:0 i LKSu Tarnawa z Polonią Kopytowa 3:1, Bieszczady opadają na czternastą lokatę co oznacza że MKS przezimuje do rundy wiosennej w strefie spadkowej. Sensacją zakończyło się spotkanie niepokonanego lidera Partyzanta Targowiska, który jak dotąd wygrał wszystkie z czternastu spotkań z drużyną Iwonki Iwonicz, która wygrała tylko jeden mecz w rundzie jesiennej, i konsekwentnie praktycznie od początku sezonu okopuje ostatnie miejsce w tabeli. Drużyna z Iwonicza już w 12 minucie wychodzi na prowadzenie, Partyzantowi udaje się wyrównać w 45 minucie, jednak później ani jednej ani drugiej stronie nie udaje się ponownie sforsować bramki rywala, w rezultacie Iwonka zatrzymuje potężnie rozpędzoną machinę z Targowisk, remisując z liderem 1:1.

Klasa „A” Krosno
Cosmos Nowotaniec w ostatniej kolejce piłkarskiej pokonał na wyjeździe Bukowiankę Bukowsko 2:0 tym samym kończąc rundę jesienną na miejscu lidera z sześciopunktową przewagą nad pozostałą częścią tabeli. Na pozycji wicelidera po rajdzie jedenastu spotkań bez porażki pozostaje Sanovia Lesko, która rzutem na taśmę pokonuje Lotniarza Bezmiechowa 3:2 przegrywając do 50 minuty 2:0. Sąsiednie miejsce z tą samą ilością punktów zajmuje drużyna Orła Bażanówka, która w ostatniej kolejce pokonała zespół LKSu Pisarowce 5:2. Bardzo udanie zakończyli rundę piłkarze Szarotki Uherce wygrywając wysoko w ostatnim meczu z Juventusem Poraż 6:1, i tym samym kończąc jesienne rozgrywki na czwartej lokacie. LKS Zarszyn ucieka ze strefy spadkowej, pokonując w meczu za sześć punktów Remix Niebieszczany 3:1. Szarotka Nowosielce dzieli się punktami z Górnikiem Grabownica Starzeńska remisując 2:2, natomiast LKS Długie ucieka z dołu tabeli na dziewiąte miejsce po zwycięstwie nad Victorią Pakoszówka 4:2.