Ustrzyki Dolne
sobota, 26 września 2020

ZAPRASZAMY NA I PUCHAR KORONY USTRZYCKICH GÓR

ZAPRASZAMY NA I PUCHAR KORONY USTRZYCKICH GÓR<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Wszystkich miłośników biegania i spacerów po górskich szlakach pod koniec października zapraszamy do Ustrzyk Dolnych na I Puchar Korony Ustrzyckich Gór. W programie m.in.: rajd turystyczny, Puchar Bieszczadów w Nordic Walking oraz Trial Górski Korony Ustrzyckich Gór.

Burmistrz Ustrzyk Dolnych oraz Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych pod koniec października zapraszają na imprezę sportową, która odbędzie się na Koronie Ustrzyckich Gór. W jej skład wchodzą góry, którymi otoczone są Ustrzyki Dolne: Holica, Mały Król, Orlik, Kamienna Laworta i Gromadzyń. To właśnie na nich odbędzie się trzydniowa impreza biegowo - chodziarska, na którą zaproszeni zostali najlepsi zawodnicy z całej Europy.

Tych, którzy po górach wolą spacerować, zapraszamy na rajd turystyczno – rekreacyjny na Koronę Ustrzyckich Gór. Cała trasa liczy około 25 kilometrów, a suma przewyższeń to 1000 metrów. W piątek 23 października ruszymy na Holicę (761 m n.p.m.) – gdzie znajduje się stanowisko szybowcowe dawnej lwowskiej Wojskowej Szkoły Szybowcowej. Druga część rajdu, na następny dzień, poprowadzi przez szczyty Kamiennej Laworty (768 m n.p.m.), z której roztacza się malowniczy widok na Góry Słonne i na szczyt Małego Króla (642 m n.p.m.), skąd wypływa rzeka Strwiąż – jedna z dwóch polskich rzek, która wpada do Morza Czarnego. Trzecia część rajdu to wyjście na poprzecinanego górskimi potokami Orlika (618 m n.p.m.) i górę Gromadzyń z wyciągiem krzesełkowym (655 m n.p.m.).

Zapisy na rajd prowadzone są do 20 października, w Bieszczadzkim Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych, kontakt: cit@ustrzyki-dolne.pl; 13 471 11 30, 662 126 104. Ilość miejsc jest ograniczona, na każdy dzień do 15 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w Ustrzyckim Rajdzie Pucharu Korony Ustrzyckich Gór jest bezpłatny.

W sobotę 24 października zapraszamy na VI Puchar Bieszczadów w Nordic Walking oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Bieszczad w Nordic Walking. Start i meta zawodów odbędzie się na ustrzyckim Rynku. Mistrzostwa Bieszczad są również eliminacjami Ligi Mistrzów, czyli zostały wpisane na stałe do kalendarza imprez ogólnopolskich. Ta impreza co roku ściąga najlepszych chodziarzy, którzy mierzą się z ustrzyckimi górami. Wśród nich są oczywiście wielokrotnie nagradzani członkowie Bieszczadzkiego Klubu NW. W tym roku zawodnicy będą mieć do pokonania pętlę o długości 5 km, a malownicza trasa poprowadzi nawierzchnią asfaltową, trawiastą oraz szutrową.

Niedziela 25 października to X TRAIL Bieg Górski, którego start i meta znajdą się na ustrzyckim Rynku. 33 km trasa poprowadzi przez pasmo Żukowa, z punktem żywieniowym na Holicy. Jak informują organizatorzy trasa jest nieatestowana, a oznaczenia zaplanowano co 2 km. Charakterystyka trasy to 25 proc. asfalt i 75 proc. teren. Limit czasu to 8 godzin, limit czasu dla punktu pomiarowego na Holicy – 4 godz. Tu organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne, za zajęcie I miejsca – 1000 zł, za II miejsce – 700 zł, a za trzeci – 300 zł.

Informacje na temat zawodów Nordic Walking oraz Trialu możne uzyskać u dyrektora zawodów: Dariusz Grządziel, tel. 728 303 969 lub w Bieszczadzkim Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych, tel. 13 471 11 30; 662 126 104, e-mail: cit@ustrzyki-dolne.pl.

I PUCHAR KORONY USTRZYCKICH GÓR

I dzień: 23.10.2020 - piątek

10.00 - wyjście grupy turystyczno – rekreacyjnej na Holicę

II dzień: 24.10.2020 – sobota

10.30 - wyjście grupy turystyczno – rekreacyjnej na Kamienną Lawortę i Małego Króla

11.00 - VI Puchar Bieszczadów w Nordic Walking

15.00 - Część artystyczna; Prezentacja Bieszczadzkiej Gry Terenowej, Bieszczadzkiej Gry Planszowej, Bieszczadzkiej Gry Karcianej

Występy zespołów artystycznych

III dzień: 25.10.2020 – niedziela

8.00 - Trial Górski Korony Ustrzyckich Gór

10.30 - wyjście grupy turystyczno – rekreacyjnej na Gromadzyń i Orlik

15.00 - Część artystyczna; Prezentacja Bieszczadzkiej Gry Terenowej, Bieszczadzkiej Gry Planszowej, Bieszczadzkiej Gry Karcianej

Występy zespołów artystycznych

Organizatorzy przypominają, że wszystkie zawody będą odbywać się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i wymogów sanitarnych związanych z COVID–19.

 

 

ZAPRASZAMY NA I PUCHAR KORONY USTRZYCKICH GÓR<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy
autor: paba


powiązane artykuły: