Ustrzyki Dolne
środa, 6 czerwca 2018

Zapraszamy na III Letni Bieszczadzki Bieg i Marsz Lotników

Zapraszamy na III Letni Bieszczadzki Bieg i Marsz Lotników<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Już 17 czerwca odbędzie się III Letni Bieszczadzki Bieg i Marsz Lotników. Organizatorzy zapewniają, że niezależnie od pogody, trasy im. Stanisława Nahajowskiego w Ustjanowej Górnej, będą czekać na zawodników.

Na uczestników biegu i marszu czekają bardzo dobrze przygotowane trasy, które znane są doskonale miłośnikom biegówek. Biegi główne odbędą się na dystansie 10 km, 5 km oraz marsz Nordic Walking na dystansie 5 km (w tym do kategorii Nordic Walking do 16 lat).

W tym roku na zawodników czekają też bardzo atrakcyjne nagrody. - Nasi sponsorzy są jak zawsze niezawodni i nagród do losowania wciąż przybywa - cieszy się komandor Biegu Marek Konopka. - W losowaniu nagród wezmą udział wszyscy uczestnicy Biegu i Marszu i są one niezależne od nagród, które dostaną zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Do wygrania są również vouchery upominkowe obejmujące pobyt w prestiżowych bieszczadzkich hotelach. Dlatego zachęcam wszystkich do udziału w imprezie.

Wśród dodatkowych atrakcji przygotowanych przez organizatorów jest koncert zespołu „Berdo”, występy dzieci i młodzież oraz poczęstunek dla zawodników oraz kibiców.

Zgłoszenia do biegu głównego 10 km, 5 km oraz marszu Nordic Walking (w tym do kategorii Nordic Walking do 16 lat) dostępne są przez Internet na stronie: www.kepasport.pl poprzez wypełnienie formularza. Warunkiem wpisania na listę startową jest uiszczenie opłaty startowej w wyznaczonym terminie. Kategoria NW do 16 lat oraz dzieci są zwolnione z opłaty startowej.

W biegu głównym na 10 km mogą brać udział osoby, które przed startem ukończyły 18 rok życia, a młodsi złożyli oświadczenie podpisane przez rodziców lub opiekunów. W konkurencji Nordic Walking obowiązują przepisy Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, organizator zapewnia miejsce na przebranie i przechowywanie ubrań.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie www.bieglotnikow.pl, oraz u Komandora Biegu Marka Konopki - tel. 504 189 760 i e-mail: spustianowa@op.pl lub sport@ustrzyki-dolne.pl

ORGANIZATOR: Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych
WSPÓŁORGANIZATORZY: Stowarzyszenie „Bieszczadzki Bieg Lotników”, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Ustjanowej Górnej, Bieszczadzki Klub Nordic Walking, Lokalna Grupa Działania Zielone Bieszczady, Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, Ustrzycki Dom Kultury, Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski.

PROGRAM ZAWODÓW:
17. 06. 2018 r. (niedziela) – Ustrzyki Dolne – Trasy Biegowe pod Żukowem im. Stanisława Nahajowskiego w Ustjanowej Górnej
Godzina 09:45 złożenie wiązanki kwiatów pod obeliskiem Stanisława Nahajowskiego oraz otwarcie zawodów
Godz. 10:00 bieg dziewcząt i chłopców dystans 500 m rocznik 2010 i młodsi
Godz. 10:15 bieg dziewcząt i chłopców dystans 1000 m rocznik 2007-2009
Godz. 10:40 bieg dziewcząt i chłopców dystans 1500 m rocznik 2005-2006
Godz. 11:10 bieg dziewcząt i chłopców dystans 2 km rocznik 2003-2004
Godz. 12:00 bieg główny dystans 10 km K i M na pętli 2 x 5 km, po licencjonowanych trasach narciarskich, oraz bieg na dystansie 5 km
Godz. 12:05 marsz Nordic Walking 5 km wszystkie kategorie wiekowe w tym dzieci
Godz. 13:30 wręczenie nagród, zakończenie zawodów

ZAPRASZAMY!!

TRASA

 

GALERIA ZDJĘĆ - TRASY IM. STANISŁAWA NAHAJOWSKIEGO W USTJANOWEJ GÓRNEJ

 

 

Zapraszamy na III Letni Bieszczadzki Bieg i Marsz Lotników
Zapraszamy na III Letni Bieszczadzki Bieg i Marsz Lotników
Zapraszamy na III Letni Bieszczadzki Bieg i Marsz Lotników
Zapraszamy na III Letni Bieszczadzki Bieg i Marsz Lotników
autor: oprac.paba
źródło: www.bieglotnikow.pl