Ustrzyki Dolne
wtorek, 5 lutego 2019

Zawodnik UKN Laworta na podium w OOM!

Zawodnik UKN Laworta na podium w OOM!<br/>fot. podkarpackisport.pl/

Ruszyła XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych. Już pierwszego dnia zmagań alpejczyków na podium stanął zawodnik z Podkarpacia. Bruno Łukaszyk z UKN Laworta Ustrzyki Dolne w rywalizacji zajął II miejsce.

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych rozpoczęła się 3 lutego. Gospodarzem tegorocznej OOM jest Małopolska. Pierwszą dyscypliną w jakiej rywalizowali młodzi sportowcy było narciarstwo alpejskie.

Jak podaje portal sportpodkarpacki.pl bardzo miłą niespodziankę sprawił zawodnik UKN Laworta Ustrzyki Dolne - Bruno Łukaszyk. Pierwszą konkurencją był super gigant do kombinacji. Podopieczny trenera Bartłomieja Kądziołki zajął w nim piąte miejsce, tracąc do prowadzącego Szymona Bębenka (AZS Zakopane) niewiele ponad sekundę. Na 17. miejscu przyjechał inny zawodnik Laworty - Dawid Babiarz.

Nieporównywalnie lepiej było w drugim przejeździe w slalomie do kombinacji. Bruno uzyskał drugi czas przejazdu i dzięki temu awansował na drugie miejsce w kombinacji alpejskiej. Zwyciężył czwarty po pierwszym przejeździe Filip Szadkowski (NKN Warszawa). Dawid Babiarz nie ukończył slalomu.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest cykliczną, rozgrywaną corocznie impreza sportową adresowaną do najlepiej zapowiadających się zawodników reprezentujących kluby sportowe z całej Polski. OOM w sportach zimowych obejmuje rywalizację w 14 dyscyplinach sportu. W 2019 roku będą to: biathlon, curling, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie na torze długim, łyżwiarstwo szybkie – short track, koszykówka kobiet i mężczyzn, narciarstwo alpejskie, narciarstwo klasyczne ( biegi, kombinacja norweska, skoki), saneczkarstwo i snowboard. Rywalizacja o medale OOM jest równoznaczna z rywalizacja o tytuły mistrzów Polski juniorów młodszych, jak i juniorów (poza curlingiem, hokejem na lodzie i łyżwiarstwem figurowym). Dla większości uczestników jest to debiutancki start w zawodach rangi ogólnopolskiej i wielki zaszczyt wynikający z włączenia się do bezpośredniej walki o tytuł mistrza Polski.

W finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych „Małopolska 2019” wystartuje ponad 1140 zawodników, którymi opiekować się będzie ponad 240 trenerów, a nad ich rywalizacją czuwać będzie 285 arbitrów.

autor: oprac.paba
źródło: sportpodkarpacki.pl/podkarpackisport.pl