Ustrzyki Dolne
środa, 21 września 2022

CO ZAPEWNIA UBEZPIECZENIE BILETU LOTNICZEGO?

CO ZAPEWNIA UBEZPIECZENIE BILETU LOTNICZEGO?

Planujesz podróż samolotem, która ma odbyć się dopiero za jakiś czas? Pomyśl o wykupieniu ubezpieczenia biletu lotniczego, które ochroni Cię przed kosztami rezygnacji z lotu. Może bowiem okazać się, że tuż przed podróżą nie będziesz mógł się w nią wybrać ze względu na sytuacje losowe. Ubezpieczenie biletu na samolot może Cię uchronić przed dużymi kosztami.

Polisa na bilet lotniczy to dodatkowe ubezpieczenie, na które możesz się zdecydować, planując podróż. W przypadku, gdy ze względu na zdarzenia losowe nie będziesz mógł polecieć w wybrane miejsce, to odzyskasz pieniądze, jakie zapłaciłeś za bilet. Dowiedz się, co dokładnie zapewnia takie ubezpieczenie i w jakich konkretnych sytuacjach będziesz mógł z niego skorzystać, jeśli zajdzie taka konieczność.

W jakich sytuacjach można skorzystać z ubezpieczenia biletu?

Wypłata odszkodowania z tytułu zakupionej polisy biletu lotniczego możliwa jest w określonych przypadkach. Każde towarzystwo może mieć własną listę takich zdarzeń, które znaleźć można w OWU. Należy więc dokładnie zapoznać się z nimi przed zakupem ubezpieczenia. Zdarzenia, które najczęściej objęte są taką polisą to:

  • poważne zachorowanie lub nieszczęśliwy wypadek podróżującego,
  • pogorszenie stanu zdrowia ze względu na przewlekłą chorobę,
  • konieczność stawienia się przed sądem,
  • utrata lub zmiana pracy,
  • kradzież dokumentów niezbędnych do odbycia lotu.

Ubezpieczenie może zostać wypłacone również wtedy, gdy osoba bliska ulegnie wypadkowi, zachoruje ciężko lub umrze. Większość towarzystw oferujących ubezpieczenie biletów lotniczych umożliwia również wypłatę środków w sytuacji, gdy wyrządzone zostaną szkody na mieniu, które zmuszają do pozostania w miejscu zamieszkania. Najczęściej jest to włamanie, powódź, zalanie, pożar lub huragan, które wydarzyły się do trzech dni przed planowaną podróżą.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie biletu lotniczego?

Tego rodzaju polisa dotyczy nie tylko sytuacji, gdy konieczne jest anulowanie lotu ze względu na zdarzenia losowe. Ubezpieczenie może pokryć również koszty zakupionej wcześniej wycieczki przez biuro podróż, a także zrekompensować wydatki związane z rezerwacją miejsc noclegowych. W zależności od dokładnego zakresu polisy, w przypadku konieczności rezygnacji z lotu, ubezpieczyciel może zwrócić również koszty biletów na konferencje czy szkolenia, mecze lub inne wydarzenia sportowe oraz rezerwacje samochodów.

Jaki jest koszt polisy biletu lotniczego?

Jeśli już wiesz, co najczęściej obejmuje taka polisa oraz w jakich sytuacjach można z niej skorzystać, to musisz dowiedzieć się także, ile kosztuje ubezpieczenie lotu? Zależy to głównie od ceny samego biletu oraz zakresu ochrony, jaki gwarantuje. Przed zakupem ubezpieczenia biletu lotniczego warto więc zapoznać się z ofertami różnych towarzystw i je porównać. Pozwoli to wybrać najlepszą polisę, która pozwoli nie martwić się tym, że konieczność rezygnacji z podróży poniesiesz duże koszty. Jest to bez wątpienia rozwiązanie, na które warto się zdecydować, bez względu na to, ile zapłaciłeś za bilet.