Ustrzyki Dolne
wtorek, 2 sierpnia 2022

Ekologiczne szczoteczki do zębów. Ekoprzegląd

Ekologiczne szczoteczki do zębów. Ekoprzegląd

Specjaliści uważają wyniszczenie planety za obecnie największe zagrożenie dla ludzkości. W jaki sposób możemy opóźnić lub zatrzymać ten proces? Na pewno poprzez działania podyktowane świadomością ekologiczną. Co do nich należy? Dlaczego warto być eko i co możemy zrobić dla dobra naszej planety? Czy na rynku produktów do higieny jamy ustnej istnieją ekologiczne szczoteczki do zębów?

Bycie „eko” to dziś bardzo popularna postawa. Dlaczego powinniśmy dbać o naszą planetę? Choćby z uwagi na fakt, że według naukowców niszczymy Ziemię w tak dużym stopniu, jak nigdy przedtem. Wśród czyhających na nas zagrożeń związanych ze środowiskiem naturalnym znajdują się:

 • ekstremalne zjawiska pogodowe, np. wichury, trzęsienia ziemi, pożary, upały itd.
 • zniszczenie środowiska naturalnego poprzez zrujnowanie ekosystemów w wyniku np. wyciekania ropy
 • utrata bioróżnorodności w wyniku nieodwracalnych zmian spowodowanych wymierającymi gatunkami roślin i zwierząt
 • nieskuteczność działań podjętych na rzecz powstrzymania zmian klimatu.

Jak widać, zagrożenia są poważne. Każdy z nas powinien wprowadzić do swojego życia zmiany, które przyczynią się do ratowania środowiska naturalnego. Bardzo ważne jest nauczenie własnych dzieci dobrych nawyków ekologicznych, aby mogły przekazywać je następnym pokoleniom. W ten sposób budujemy podstawy świadomości, która może uratować naszą planetę.

Co robić dla dobra planety?

Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić dla dobra Ziemi. Najlepiej jest zacząć od swojego najbliższego otoczenia, a mianowicie od kuchni, ponieważ to tam produkujemy najwięcej odpadów. Przede wszystkim pomyśl o zamontowaniu w niej kosza na śmieci do recyklingu. Dodatkowo zrezygnuj z ręczników papierowych na rzecz ściereczek materiałowych. Kolejnym krokiem może być właściwe przechowywanie pożywienia oraz wykorzystywanie wszystkich produktów. Często zdarza się, że kupujemy zbyt dużo jedzenia i pewną jego część niestety marnujemy.

Przejdźmy z kuchni do łazienki. Najważniejszą kwestią w tym miejscu jest oszczędzanie wody. Nie bierz kilkugodzinnych kąpieli, a orzeźwiające prysznice. Kupuj kosmetyki w szklanych pojemnikach i buteleczkach. W dodatku możesz zaopatrzyć się w ekologiczną szczoteczkę do zębów z materiałów pochodzących z recyklingu. Co zaś tyczy się papieru toaletowego, wybieraj taki, który składa się z ekologicznych surowców. Choć miękki i pachnący papier zwiększa komfort użytkowania, to wcale nie oznacza, że jest on przyjazny dla środowiska.

Nawyki, dzięki którym będziesz eko

Zastosuj się do poniżej wypisanych kroków i zasad, namów na ich przestrzeganie swoich najbliższych, a Twój wkład w ochronę środowiska z całą pewnością będzie nieoceniony.

 • Pożywienie kupuj na bieżąco.
 • Ustaw swoją lodówkę na 6 stopni.
 • Załóż filtr wody na kran w kuchni.
 • Korzystając ze zmywarki, ustaw ją na tryb eko.
 • Korzystaj z resztek pożywienia, nie wyrzucaj.
 • Zamrażaj nadmiar pożywienia, nie wyrzucaj.
 • Podczas szczotkowania zębów zakręcaj kran.
 • Kupuj żywność od lokalnych rolników, hodowców.
 • Kosmetyki oraz środki higieniczne zużywaj do końca.
 • Silne detergenty zastąp octem, szarym mydłem i olejkami eterycznymi.
 • Sięgaj po produkty lepsze jakościowo, dzięki temu będą wystarczały na dłużej. Każda produkcja bowiem zanieczyszcza środowisko.

Ekologiczne szczoteczki do zębów

Seria szczoteczek Jordan Green Clean została stworzona również z myślą o wygodzie użytkowania, ale przede wszystkim ze względu na przyszłość środowiska naturalnego i całej planety. Przyrządy te charakteryzują się skandynawskim wzornictwem, funkcjonalnością oraz faktem, że zostały wyprodukowane w 90% z materiałów pochodzących z recyklingu. Więcej informacji o różnych typach szczoteczek znajdziesz na stronie https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/

Rękojeść szczoteczki powstała z przetworzonego plastiku, a jej opakowanie z przetworzonych włókien papierowych. Pozostałe 10% to włosie, które wykonano z surowców pochodzenia naturalnego. W zależności od stanu Twojej jamy ustnej, w tym dziąseł, możesz dokonać wyboru pomiędzy szczoteczkami ze średnio twardymi włóknami i szczoteczkami z miękkimi włóknami.