Ustrzyki Dolne
piątek, 10 września 2021

Farba do włosów brąz - jak dbać o włosy po koloryzacji?

Farba do włosów brąz - jak dbać o włosy po koloryzacji?<br/>fot. Materiały partnera
fot. Materiały partnera

Nawet najlepsza farba do włosów brąz nie sprawi, że nasze kosmyki będą pozostawały w doskonałej kondycji zarówno tuż po, jak i po kilku tygodniach od koloryzacji. To od sprawdzonej pielęgnacji zależy, czy nasza fryzura będzie się prezentowała znakomicie, a uzyskany odcień pozostanie intensywny i pełen blasku na dłużej. Jak wiadomo, włosy tuż po farbowaniu wymagają szczególnej opieki. Jak o nie zadbać, jednocześnie upewniając się, że kolor zbyt szybko nie wyblaknie?

 

Dlaczego farba na włosach blaknie?

Farby do włosów możemy podzielić na produkty trwałe, półtrwałe oraz tymczasowe (np. szamponetki). To właśnie te pierwsze gwarantują najdłużej utrzymujący się efekt, jednak nawet w tym przypadku z biegiem czasu odcień przestaje być tak intensywny, jak tuż po koloryzacji. Jest to naturalny efekt wynikający z ekspozycji włosów na czynniki zewnętrzne, a także skutek regularnego mycia. Sztuczne pigmenty stopniowo wypłukują się z włosów, co sprawia, że nawet profesjonalny kosmetyk do farbowania z czasem traci głębię koloru. Warto zresztą nadmienić, że w przypadku trwałych farb mówi się o trwałości sięgającej do 8 tygodni.

 

Dlatego też farba do włosów brąz: https://www.lorealparis.pl/wlosy/koloryzacja-wlosow powinna być aplikowana dość regularnie, jeśli chcemy podtrzymać uzyskany rezultat. Po upływie kilku tygodni zauważalne będą zresztą odrosty, i to bez względu na to, na jaki odcień zdecydowaliśmy się w pierwszej kolejności. W związku z tym, nawet gdy stosujemy prawidłowo dobraną pielęgnację i robimy wszystko, by wydobyć pełnię koloru ze swoich włosów, i tak będziemy musieli powtórzyć zabieg farbowania po upływie 2-3 miesięcy.

 

Co zrobić, by jak najdłużej cieszyć się intensywnym brązem?

By udana koloryzacja jak najdłużej cieszyła nasze oko, a farba do włosów brąz pozostawała intensywna, należy jak najszybciej wdrożyć kurację regenerującą. Nawet jeśli w trakcie domowej koloryzacji zachowaliśmy wszelkie środki ostrożności, a do tego wybraliśmy farbę od sprawdzonego i zaufanego producenta, to i tak każde farbowanie jest dla włosów wysoce wyniszczające. Głównym problemem jest tutaj nadmierne odchylenie łusek od kory włosa. W ten sposób kosmyki są dużo bardziej podatne na uszkodzenia, łamanie się, wypadanie i rozdwajanie. Dodatkowo mogą nadmiernie się puszyć i być szorstkie w dotyku na skutek przesuszenia.

 

By włosy mogły powrócić do pierwotnej kondycji, warto sięgać po łagodne szampony, które dokładnie oczyszczą skórę głowy i odświeżą naszą fryzurę. Jednocześnie nie powinny być one pozbawione składników nawilżających, takich jak chociażby aloes. Po każdym myciu należy też zastosować odżywkę, np. proteinową. Pozwoli ona na odbudowę struktury włosa i domknięcie łusek, co z kolei przełoży się na wzmocnienie pasm i nadanie im większego blasku.

 

Włosy farbowane od czasu do czasu będą też potrzebowały intensywniejszej dawki odżywienia w postaci maski stosowanej np. raz w tygodniu. Większa częstotliwość nie jest wskazana, ponieważ taka kuracja może być dla włosów obciążająca, szczególnie jeśli maska posiada gęstą, dość zbitą konsystencję. Z kolei końcówki, które mogą się rozdwajać, dobrze jest zabezpieczać olejkiem lub serum.

 

Pamiętajmy też o tym, by nie upinać włosów w ciasne koki i rozczesywać je wyłącznie na sucho, najlepiej grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach lub szczotką z naturalnego włosia. Unikniemy wówczas niepotrzebnego ciągnięcia i wyrywania, zwłaszcza że kosmyki po farbowaniu są osłabione.

 

Jak przedłużyć trwałość koloryzacji?

Wszystkim paniom, które są świeżo po koloryzacji, polecane są szampony i odżywki przeznaczone właśnie do włosów farbowanych. Są one zazwyczaj wzbogacone składnikami, które zatrzymują pigmenty we wnętrzu włosa, a jednocześnie dogłębnie go odżywiają. Te kobiety, które wybrały farbę do włosów brąz, mogą także sięgnąć po specjalne produkty przeznaczone dla brunetek, które mają podkreślać odcienie z tej palety kolorystycznej.

 

Pamiętajmy także o stosowaniu na włosy filtrów przeciwsłonecznych. To właśnie promieniowanie UV sprawia, że kolor na włosach szybciej blaknie, dodatkowo może się również zwiększyć problem ich odwodnienia.

 

autor: Materiały partnera