Ustrzyki Dolne
wtorek, 14 czerwca 2022

Jak zmniejszyć przetłuszczanie się cery?

Jak zmniejszyć przetłuszczanie się cery?

To, w jaki sposób prezentuje się nasza skóra twarzy, jest w stanie powiedzieć wiele na temat naszego stanu zdrowia, a także tego, w jaki sposób dbamy o jej pielęgnację. Wiele osób, a szczególnie młodych dziewcząt i kobiet, chce, by ich cera prezentowała się jak najlepiej, jednak nie przywiązuje aż tak dużej wagi do kosmetyków, które wybierają. To może skutkować różnymi problemami skórnymi, w tym przetłuszczaniem się cery. Dowiedz się, kiedy stosować kremy nawilżające oraz jak dbać o cerę tłustą.

 

Cera tłusta – co warto o niej wiedzieć?

Zanim przejdziemy do tego, czy kremy nawilżające(https://www.lorealparis.pl/za-jakie-dzialanie-na-skore-odpowiedzialne-sa-kremy-do-twarzy) sprawdzą się w przypadku cery tłustej, warto dowiedzieć się co nieco na jej temat. Cera tłusta zdecydowanie należy do wymagających, a jej pielęgnacja bardzo często okazuje się wyzwaniem. Za posiadaczki cery tłustej najczęściej uważa się nastolatki, jednak nie są one jedynymi, których dotyczy ten problem. Również wiele dojrzałych kobiet boryka się z przetłuszczającą cerą, rozszerzonymi porami a nierzadko – niedoskonałościami.

 

Dlaczego cera jest tłusta? Wpływ na taki stan ma kilka czynników. Bardzo często przyczyną jest nadmierna aktywność gruczołów łojowych, które w efekcie produkują zbyt dużą ilość sebum. Tłusta cera może wynikać z uwarunkowań genetycznych oraz zaburzeń hormonalnych. Oprócz tego bardzo duży wpływ na produkcję sebum ma stosowana przez nas pielęgnacja. 

 

Jak dbać o cerę tłustą?

Jak dbać o cerę tłustą(http://lorealparis.pl/jak-dbac-o-cere), by była pod kontrolą? Bez wątpienia bardzo ważnym elementem pielęgnacji jest jej właściwe oczyszczanie. Jednakże do tego również należy podejść w sposób przemyślany. Wiele posiadaczek tłustej cery popełnia tutaj podstawowy błąd, który sprawia, że stan ich skóry nie ulega poprawie. By zmniejszyć nadmiar wydzielanego sebum, należy wybierać produkty bogate w substancje aktywne, ale charakteryzujące się łagodnym działaniem. Silnie oczyszczające żele na bazie mydła i SLS-ów jedynie wzmogą nadmiar produkowanego sebum. 

 

W przypadku pielęgnacji cery tłustej nie należy zapominać o bardzo ważnym etapie, jakim jest tonizacja. Tonik to kosmetyk, który przywróci właściwe pH skóry, a w zależności od właściwości i zawartych w nim składników może działać złuszczająco lub matująco.

 

Kremy nawilżające dla cery tłustej – tak czy nie?

Wokół pielęgnacji tłustej cery narosło wiele mitów, których praktykowanie działa tylko na jej niekorzyść. Jednym z nich jest mit, według którego cera tłusta nie potrzebuje nawilżenia i w jej przypadku należy zrezygnować z kremów nawilżających. Niestety, postępując w ten sposób, możemy doprowadzić do pogorszenia stanu cery i pojawienia się jeszcze większej ilości wyprysków.

 

Każda cera, także tłusta, potrzebuje odpowiedniej dawki nawilżenia. Zatem jakie kremy nawilżające będą dla niej odpowiednie? Warto wybierać kosmetyki o lekkich, szybko wchłaniających się i nietłustych formułach. Należy zwracać także uwagę na substancje aktywne zawarte w kremach nawilżających. W przypadku cery tłustej dobrym wyborem będą składniki o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapaln