Ustrzyki Dolne
czwartek, 28 października 2021

Jak zrobić zasłony do altany?

Jak zrobić zasłony do altany?

Lato, ciepła wiosna i spędzenie czasu w ogrodowej altanie, to jedne z najbardziej udanych chwil spędzonych w rodzinnym gronie. Natura, świeże powietrze i przebywanie w pięknej altance to relaks i ogromna wygoda. Jednak by móc miło spędzać czas, o naszą altankę należy odpowiednio zadbać. Jednym z kluczowych elementów jej wyposażenia są zasłony. Jak wykonać je samodzielnie?

Wybierz firanki gotowe do swojej altany

Kto powiedział, że dekoracja naszej altany ogrodowej musi być trudna? Na rynku dostępny jest tak szeroki asortyment firan i zasłon, że z pewnością firanki gotowe sprostają naszym wymaganiom. Nie trzeba kupować materiału, taśm do obszycia i oddawać elementów do krawcowej, jeśli jakiś gotowy produkt wpadnie nam w oko. Ustal wysokość oraz szerokość na jaką potrzebujesz zasłon do swojej altany i poszukaj odpowiednich produktów. 

Stwórz perfekcyjną aranżację - designe zasłon ma znaczenie

Firanki gotowe odnajdziemy w szerokiej gamie kolorystycznej. Wybór zależy od stylu naszej altany. Jeśli jest to przytulna, drewniana konstrukcja, warto wybrać firany w kolorze białym czy ecru z motywem delikatnych, bladoróżowych kwiatów. Dodatkowym atutem będzie zakup ozdobnych klamer i finezyjne, własnoręcznie zrobione upięcie, które doda naszym altankowym zasłonom uroku i elegancji. 

Jeśli nasza altana to nowoczesna, stalowa konstrukcja, warto rozważyć firanki gotowe gładkie bądź w nowoczesne, geometryczne wzory, takie jak modne koła czy kwadraty. Dzięki temu podkreślimy nowoczesny i unikatowy styl naszej altany. Jeśli gładką firankę chcemy w jakiś sposób samodzielnie udekorować lub mieć możliwość jej związania, warto postawić na minimalisty, srebrzysty sznurek, który doda naszym zasłonom niesamowitej elegancji. 

ńzasZasłony do salonu w naszej altance?

Wpadły Ci w oko zasłony do salonu podczas przeglądania ofert? Obawiasz się, że ich wybór do altany będzie kompletnie nietrafiony? Przecież altana to nie salon. Nic bardziej mylnego. Jeśli tylko wymiary, wzory czy kolorystyka zasłon do salonu idealnie wpasują się w aranżacje i styl Twojej altany, naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać. Bardzo często sortowanie dostępnych produktów przez sklep może wprowadzić w błąd. Należy kierować się własnym gustem i indywidualnymi upodobaniami wybierając to, co najbardziej nam się podoba.

Zaletą zasłon do salonu jest gruby i porządny materiał, z którego są wykonane. To pozwoli na doskonałą ochronę a naszej altanie przed zimnymi podmuchami wiatru bądź rażącymi promieniami słonecznymi.

Samodzielne zasłony do altany od A do Z

Jeśli dostępne firanki gotowe czy zasłony do salonu nie sprostały naszym wymaganiom i oczekiwaniom, nie pozostaje nam nic innego jak samodzielne uszycie. Bez maszyny do szycia raczej nie uda nam się wykonać zasłon samodzielnie. Dlatego należy znaleźć materiał, który będzie pasował do naszej altany i zanieść go do profesjonalnej krawcowej. Należy mieć jednak na względzie, że takie specjalne szycie na zamówienie zasłon do naszej altany z pewnością będzie się wiązać z wyższym kosztem niż zakup firanek gotowych czy zasłon.

Bez względu na to, czy wybierzemy firanki gotowe, zasłony do salonu czy indywidualnie stworzone zasłonki na zamówienie, nasze altanki ogrodowe z pewnością będą wyglądać o wiele bardziej korzystnie w anturażu zasłon. Przekonaj się o tym osobiście. 

źródło: Materiał sponsorowany