Ustrzyki Dolne
czwartek, 13 kwietnia 2023

Jakie są zalety i wady sprzedaży mieszkania w Krakowie przez pośrednika?

Jakie są zalety i wady sprzedaży mieszkania w Krakowie przez pośrednika?

Rynek nieruchomości oferuje wiele opcji. Istnieją zarówno mieszkania, które kupisz bezpośrednio od dewelopera, jak i takie, które sprzedają osoby z drugiej ręki. W każdym z tych przypadków można skorzystać z usług pośrednika, który zajmuje się opieką nad klientem, odpowiada na jego pytania, aż do chwili finalizacji transakcji. To ma jednak też swoje gorsze strony. Dzisiaj podpowiadamy, jakie zalety i wady ma sprzedaż mieszkań w Krakowie przez pośrednika.

Zalety korzystania z pośrednika

Musisz wiedzieć, że pośrednik może zająć się sprzedażą nieruchomości z rynku pierwotnego, gdzie zbywa inwestycje deweloperskie, a także z rynku wtórnego, gdy współpracuje z osobami fizycznymi. Do zalet korzystania z usług takiej osoby należy zaliczyć przede wszystkim znajomość w zakresie sprzedaży, co może pomóc w szybkim zbyciu nieruchomości. Jednocześnie ma on dostęp do różnych narzędzi marketingowych, które mogą pomóc mu w zwiększeniu widoczności ofert. Taka sprzedaż mieszkań w Krakowie lub innym mieście może być po prostu skuteczniejsza.  Pośrednik zarazem może weryfikować kupujących, co zmniejsza sytuację nieudanych transakcji. Jednocześnie pozwala to na zachowanie anonimowości, bowiem to osoba wyznaczona do tego zajmuje się opieką nad klientami. 

Wady korzystania z ofert pośrednika

Jak każde rozwiązanie, tak i korzystanie z usług pośrednika ma swoje wady. Sprzedaż mieszkań w Krakowie w taki sposób wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami. Często mówi się nawet o kosztach ze strony właściciela nieruchomości, jak i osoby kupującej. Jednocześnie zatrudnienie pośrednika wiąże się z obdarzeniem go w pewnym stopniu zaufaniem. To on w końcu rozmawia z potencjalnymi kupcami, a zarazem odpowiada na ich pytania. Nie zawsze jest to korzystne. Czasami wadą będzie także konflikt interesów, jeśli pośrednik chce jedynie sprzedać nieruchomość, bez weryfikacji potencjalnych kupców. 

Inne rozwiązania

Jak widzisz, sprzedaż mieszkań w Krakowie przez pośrednika ma swoje wady i zalety. Warto jednak pamiętać, że obecnie inwestycje deweloperskie w wielu rejonach Polski są najchętniej oglądane i kupowane, dlatego w ich przypadku decydowanie się na pośredników nie będzie odpowiednim działaniem. Jeśli jesteś stroną, która planuje kupić mieszkanie i zależy Ci na działaniu bez pośredników, to taką sprzedaż preferuje Techniq deweloper - firma o wieloletnim stażu, która słynie z wyjątkowych realizacji na różnym standardzie. Bezpośredni kontakt z przedstawicielem firmy to atut działalności.