Ustrzyki Dolne
piątek, 5 listopada 2021

Wyposażenie stanowiska barberskiego - meble do salonu

Wyposażenie stanowiska barberskiego - meble do salonu

Barberstwo w dzisiejszych czasach przeżywa odrodzenie. Mężczyźni coraz chętniej dbają o brodę i wąsy, a chcąc wyglądać dobrze, udają się do profesjonalistów. Jeśli prowadzisz salon fryzjerski, to doskonałym krokiem do przodu może być stworzenie w nim stanowiska barberskiego.

Z pewnością zyskasz wielu nowych klientów, kiedy dowiedzą się o usługach, jakie oferujesz. 

Salonów barberskich wciąż jest niezbyt wiele. Dlatego otworzenie stanowiska barberskiego w swoim salonie może być doskonałym przepisem na sukces! Sprawdź https://www.wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl/category/meble-barberskie, jakie niezbędne meble musi zawierać dobrze wyposażone stanowisko barberskie, aby było funkcjonalne i dobrze się prezentowało. 

Wygodny fotel barberski to podstawa 

Fotel barberski różni się od zwykłego fotela fryzjerskiego. Jest szerszy i bardziej masywny. Dobrej jakości fotel barberski powinien być wygodny dla Twoich klientów. Dlatego poszukując idealnego mebla, zwróć uwagę na to, czy fotel ma regulowany zagłówek, podnóżek i podłokietniki. Dobry fotel musi także mieć możliwość rozłożenia do pozycji półleżącej. Dzięki temu łatwiej Ci będzie wykonywać zabiegi, a klienci będą mogli jeszcze bardziej się zrelaksować. 

Konsoleta barberska - stylowa i funkcjonalna 

Kolejnym ważnym meblem na stanowisku barberskim jest konsoleta. Na rynku dostępne są dwustanowiskowe konsolety, jednak na początek lepiej wybrać konsoletę z jednym stanowiskiem. Większość konsolet barberskich ma taki design, że już same w sobie są ozdobą i przyciągają spojrzenia - zazwyczaj są utrzymane w stylu retro, dzięki czemu wprowadzają do salonu wyjątkowy klimat. Dobrej jakości konsoleta ma sporo miejsca do przechowywania - szafki i szuflady, w których możesz przechowywać akcesoria barberskie, a także szeroki blat, na którym możesz ustawić organizery na grzebienie, szczotki, brzytwy i inne narzędzia. Na blacie zazwyczaj jest umieszczona umywalka, w której możesz myć włosy klientom. Jest to duża oszczędność miejsca, bardzo ważna na stanowisku barberskim, które zazwyczaj jest niewielkie - dlatego należy zadbać o to, by było funkcjonalne. 

Pomocnik barberski - wszystko pod ręką 

Skoro już mowa o funkcjonalności, to pomocnik fryzjerski jest kolejnym meblem, który doskonale sprawdzi się na stanowisku barberskim. Dzięki niemu utrzymasz porządek w swoim salonie oraz będziesz miał zawsze pod ręką niezbędne akcesoria i kosmetyki. Niektóre pomocniki posiadają uchwyt na suszarkę. Zwróć uwagę, czy pomocnik ma kółka - będzie wtedy o wiele wygodniejszy. 

Jak wydzielić strefę barberską - słupek barber pole

Warto zadbać o to, by stanowisko barberskie było widoczne dla klientów. Aby wyraźnie odgraniczyć strefę barberską od salonu fryzjerskiego, możesz powiesić obok lustra barberskiego słupek barberpole. To charakterystyczny, trójkolorowy słupek (w biało-niebiesko-czerwone pasy), będący szyldem barberów. Poza tym, że jest efektowną ozdobą, to jest także dobrym rozwiązaniem na doświetlenie stanowiska barberskiego. Warto również oddzielić strefę barberską innym kolorem ścian i podłogi np. kładąc imitację cegły na ścianie. Wtedy będziesz mieć pewność, że klienci nie przejdą obok Twojego stanowiska barberskiego obojętnie i chętnie skorzystają z usług strzyżenia i układania brody.