Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 20 marca 2017

Jałowe. Kolejny atak niedźwiedzia.

 Jałowe. Kolejny atak niedźwiedzia.<br/>fot. RDOŚ
fot. RDOŚ

53-letni mężczyzna został zaatakowany przez niedźwiedzia. Do zdarzenia doszło w Jałowem. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia został przetransportowany do szpitala w Sanoku. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W niedzielę 19 marca około godz. 9 rano, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych został poinformowany o ataku niedźwiedzia w lesie w miejscowości Jałowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego wybrał się ze swoim szwagrem do lasu. Mężczyźni mieli zebrać narzędzia pozostawione po wycince drzew. Rozdzielili się, a 53-latek nie zauważył, że przeszedł zbyt blisko gawry.

Nagle zobaczył biegnącego w jego stronę niedźwiedzia. Zwierzę zaatakowało. Niedźwiedzia odstraszyły prawdopodobnie głośne krzyki mężczyzny. Poraniony zdołał jeszcze dojść do szwagra. Razem wrócili do samochodu i pojechali do domu, skąd wezwali pogotowie.

53-latek z urazami rąk i nóg został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Sanoku. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

autor: paba/KPP Ustrzyki Dolne


powiązane artykuły: