Ustrzyki Dolne
środa, 4 września 2019

13 kierujących straciło prawo jazdy

zdjęcie poglądowe<br/>fot. pixabay
fot. pixabay

Policjanci ustrzyckiego ruchu drogowego po raz kolejny zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości. Funkcjonariusze odebrali dokumenty aż 13 kierowcom.

W ostatni weekend policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych ponownie zmuszeni byli do wyciągnięcia stanowczych konsekwencji wobec kierowców, którzy w lekceważący sposób podchodzą do ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. 13 kierujących straciło prawo jazdy.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

 

autor: KPP Ustrzyki Dolne