Ustrzyki Dolne
środa, 2 stycznia 2019

Bus przewożący turystów dachował w rowie

Bus przewożący turystów dachował w rowie

Dwie osoby trafiły do szpitali, po wypadku do jakiego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Buk w powiecie leskim. Kierowca busa stracił panowanie nad pojazdem i dachował w rowie. Policja przypomina, że w Bieszczadach panują trudne warunki na drogach.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lesku, wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem, w miejscowości Buk. Zgłoszenie o wypadku po godz. 18 odebrał dyżurujący w Lesku policjant. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 70-letni mężczyzna, przewoził mercedesem sprinterem jedenaścioro turystów. Brali oni udział w kuligu noworocznym. Na moście w miejscowości Buk, kierowca stracił panowanie nad pojazdem, przełamał bariery energochłonne i zjechał z drogi wywracając pojazd na dach.

Pasażerowie trafili do szpitali w Lesku i Sanoku. Dwie osoby z obrażeniami ciała zostały hospitalizowane, pozostałe z mniej poważnymi obrażeniami zostały zwolnione. Policjanci wyjaśniają przyczyny tego wypadku.

Policja apeluje do wszystkich kierowców udających się w Bieszczady o zachowanie szczególnej ostrożności. Na skutek opadów śniegu i ujemnych temperatur drogi są śliskie i należy dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze.

fot. KPP Lesko

 

Bus przewożący turystów dachował w rowie
Bus przewożący turystów dachował w rowie
autor: oprac.paba
źródło: KPP Lesko


powiązane artykuły: