Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 11 lutego 2019

Chciał wysadzić stację benzynową

Chciał wysadzić stację benzynową<br/>fot. Sanok112.pl
fot. Sanok112.pl

Mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego wjechał w dystrybutor z paliwem na jednej z sanockich stacji benzynowych. Mężczyzna groził że się podpali. Obezwładnili go świadkowie.

Jak podaje Sanok122.pl do zdarzenia doszło w sobotę ok godz. 22:40, na stacji benzynowej Orlen przy ul. Krakowskiej w Sanoku. Portal przytacza relację naocznego świadka.
„Dziś zajeżdżając na stację paliw, zauważyłem auto w dystrybutorach i pracownika stacji z gaśnicą w ręce, który uspokajał mężczyznę z zapalniczką w ręku, gdzie było pełno benzyny. Pan z gaśnicą krzyczał żeby uciekać ze stacji, ja zrobiłem kółko wokół stacji i wybiegłem w kierunku tego mężczyzny, który rzekomo chciał wysadzić stacje. Gdy mnie zobaczył zaczął uciekać, szybko go doścignąłem po chwili na pomoc przybiegł mi jakiś mężczyzna. We dwóch udało się nam go przytrzymać do przyjazdu Policji.”

Okazało się, że mężczyzna kierujący samochodem Mercedes Vito wjechał w dystrybutor, po czym wszedł do budynku i zaczął krzyczeć na pracowników i klientów. Następnie wyszedł przed stację i używając węża z drugiego dystrybutora oblał swój samochód paliwem. Na koniec wyjął z kieszeni kartę papieru, podpalił ja i zaczął się zbliżać do auta.

W tym czasie z budynku wyszedł jeden z pracowników i ugasił ogień. Równocześnie świadkowie obezwładnili mężczyznę. - Mężczyznę ujęli świadkowie kierowcy tankujący przy sąsiednich dystrybutorach oraz pracownicy stacji. Przekazali go policjantom, którzy przyjechali na wezwanie - powiedziała Gazecie Wyborczej w niedzielę Ewelina Wrona z zespołu prasowego KWP w Rzeszowie.

Na miejscu zdarzenia działały dwa zastępy z JRG Sanok, gdzie za pomocą piany gaśniczej strażacy neutralizowali rozlaną substancję palną.

Oprócz Straży Pożarnej na miejsce zadysponowano również patrole Policji, w tym funkcjonariuszy z wydziału Kryminalnego sanockiej Komendy Policji. 44-latkowi pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i substancji psychoaktywnych. Mężczyzna został zatrzymany, przebywa w areszcie.

 

Chciał wysadzić stację benzynową<br/>fot. Sanok112.pl
fot. Sanok112.pl
autor: oprac.paba
źródło: Sanok122.pl/Gazeta Wyborcza