Ustrzyki Dolne
czwartek, 16 maja 2019

Dzielnicowy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Dzielnicowy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę<br/>fot. adwokat.pl
fot. adwokat.pl

Ustrzycki dzielnicowy zatrzymał 32-latka, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca golfa miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

W poniedziałek 13 maja dzielnicowy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w rejonie jednego ze sklepów w Ustrzykach Dolnych, może znajdować się kierujący, który jest pod działaniem alkoholu. Skierowany na miejsce dzielnicowy z Zespołu Dzielnicowych w Ustrzykach Dolnych, zauważył opisany pojazd. Policjant za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych wydał kierującemu polecenie zatrzymania się do kontroli drogowej. Kierowca golfa nie reagował i dalej kontynuował jazdę. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Za kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec gminy Ustrzyki Dolne. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promile. W trakcie kontroli okazało się również, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

 

autor: oprac.paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne