Ustrzyki Dolne
czwartek, 16 marca 2017

Jadąc do służby, zatrzymał pijanego kierowcę

Jadąc do służby, zatrzymał pijanego kierowcę<br/>fot. KPP Ustrzyki Dolne
fot. KPP Ustrzyki Dolne

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca, którego wczoraj w południe zatrzymał jadący do pracy policjant. Kierowca przez ul. Fabryczną jechał zygzakiem.

Do zdarzenia doszło w wczoraj przed godz. 12 na ul. Fabrycznej w Ustrzykach Dolnych. Policjant ruchu drogowego ustrzyckiej komendy jechał do służby, gdy zobaczył pojazd, który wymusił pierwszeństwo. Sposób jazdy kierowcy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierujący jechał tzw. zygzakiem. Funkcjonariusz, mając na uwadze bezpieczeństwo innych użytkowników drogi, wyprzedził samochód i zajechał mu drogę, zmuszając go do zatrzymania się.

Wezwany na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 51-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego kierował mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełniony czyn odpowie przed sądem.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i jazdy pod jego wpływem. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii.

 

autor: paba/KPP Ustrzyki Dolne