Ustrzyki Dolne
piątek, 10 marca 2017

Krościenko. Pijany kierował busem.

Krościenko. Pijany kierował busem.<br/>fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów

Podczas akcji „Trzeźwy poranek” policjanci zatrzymali w Krościenku pijanego kierowcę busa. Mężczyzna miał w organizmie 1,68 promila alkoholu. Przewoził 9 osób.

W czwartek 9 marca, od rana, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano 503 kierowców. Podczas akcji policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy prowadzili auta po użyciu alkoholu. Badania wykazały w ich organizmach od 0,2 do 0,4 promila alkoholu. Te osoby odpowiedzą za wykroczenie. Dwóch z nich policjanci zatrzymali w Krościenku, natomiast trzeciego w Ustrzykach Dolnych.

Przed godz. 9, w Krościenku policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę busa, u którego badanie wykazało 1,68 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna, to obywatel Ukrainy, wobec którego przeprowadzono postępowanie w trybie przyspieszonym. Pijany kierowca przewoził 9 pasażerów.

Jak informuje policja celem akcji „Trzeźwy poranek” jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego poprzez eliminowanie z dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna. W przypadku wykroczenia jest to kara aresztu albo grzywny.

autor: paba/KPP Ustrzyki Dolne