Ustrzyki Dolne
środa, 10 maja 2017

Lesko. Policja zatrzymała kłusującego myśliwego.

Lesko. Policja zatrzymała kłusującego myśliwego.<br/>fot. qklinek (sxc.hu)/http://m.niezalezna.pl
fot. qklinek (sxc.hu)/http://m.niezalezna.pl

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu za kłusownictwo. Mężczyzna, który jest myśliwym, skłusował sarnę w czasie ochronnym.

W poniedziałek około godziny 19.30, dyżurny z Leska został poinformowany o odgłosach strzału dobiegającego z lasu w okolicy miejscowości Żernica. Zgłaszający poinformował o skłusowaniu zwierzyny płowej.

Kilkanaście minut później od zgłoszenia, funkcjonariusze zjawili się na posesji myśliwego. Podczas przeszukania jego domu, policjanci zabezpieczyli broń myśliwską i amunicję. Mieszkaniec gminy Nowosiółki wskazał też miejsce ukrycia tuszy sarniej, którą kilka godzin wcześniej ustrzelił. Mężczyzna został zatrzymany, a zabezpieczone mięso przekazano do badań laboratoryjnych. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że 49-latek posiada uprawnienia do polowania - jest myśliwym, jednak polowanie nastąpiło w czasie ochronnym.

49-letni mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Zgodnie z przepisami ustawy prawo łowieckie za kłusownictwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze.

 

autor: paba/KPP Lesko