Ustrzyki Dolne
wtorek, 5 grudnia 2017

Leśnicy obradują w Mucznem

Leśnicy obradują w Mucznem<br/>fot. Marcin Staniszewski
fot. Marcin Staniszewski

Od wczoraj, w Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem odbywa się posiedzenie Rady Naukowo-Społecznej Leśnych Kompleksów Promocyjnych „Lasy Bieszczadzkie”.

Biorą w nim udział przedstawiciele nadleśnictw będących członkami LKP: Nadleśnictwo Stuposiany, Baligród, Cisna, Lutowiska. Zaplanowane na drugi dzień posiedzenia wycieczki po terenach LKP jeszcze trwają.

Tematem głównym w pierwszym dniu posiedzenia były „Kierunki działań nadleśnictw LKP „Lasy Bieszczadzkie” w celu udostępnienia lasu na potrzeby edukacyjne, rekreacyjne, turystyczne, dydaktyczne i współpracy zagranicznej”.

- Dużo obiecuję sobie po dyskusji o planach działań w przyszłości - powiedziała przed rozpoczęciem posiedzenia Ewa Tkacz, zastępca nadleśniczego z Nadleśnictwa Stuposiany. - Ponieważ uważam, że nasze propozycje powinny się zderzyć z pomysłami i propozycjami członków Rady, którzy reprezentują różne grupy społeczne i zawodowe, byśmy poznając ich oczekiwania, mogli  wziąć je pod uwagę przy planowaniu dalszych działań.

O tym, czy i jak zderzały się pomysły na rozwój Leśnych Kompleksów Promocyjnych, a także o takim przygotowaniu ścieżek spacerowych w bieszczadzkich lasach, by hałas nie wyganiał dzikich zwierząt na Ukrainę, o bezpłatnych trasach biegowych, o Parku Gwiezdnego Nieba, odbudowie stada wolnościowego żubrów, oraz innych formach udostępniania lasu na potrzeby rekreacyjno edukacyjne przeczytacie Państwo już w najbliższym numerze Gazety Bieszczadzkiej.

 

autor: ZM