Ustrzyki Dolne
piątek, 6 października 2017

Minister odznaczył ustrzyckich strażaków

Minister odznaczył ustrzyckich strażaków<br/>fot. Marcin Batleja – KW PSP Rzeszów
fot. Marcin Batleja – KW PSP Rzeszów

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak odznaczył czterech strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Ustrzykach Dolnych. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w Przemyślu 4 października.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak odwiedził Podkarpacie, gdzie spotkał się z pracownikami podległych mu służb. Szefowie służb z terenu naszego województwa przedstawili mu informacje o dotychczasowych efektach realizacji „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020” na terenie Podkarpacia.

Podczas uroczystości w Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu, odbył się uroczysty apel z okazji oddania do użytku nowo wybudowanego budynku garażowego wraz z myjnią i warsztatem naprawczym zrealizowanego w ramach środków „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”.

To spotkanie było również okazją do tego, aby podziękować strażakom za ich codzienną służbę. Funkcjonariusze PSP otrzymali z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka „Krzyże Zasługi” oraz „Medale za Długoletnią Służbę”.
Z Komendy Powiatowej PSP w Ustrzykach medale otrzymali: st. kpt. Artur Bazylak, st. asp. Piotr Radożycki, asp. Rafał Jasiewicz oraz ogn. Paweł Symula.

Po uroczystości, w przemyskiej Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej odbyła się konferencja poświęcona inwestycjom realizowanym w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020” oraz ich wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Podkarpacia. W konferencji uczestniczyli szefowie służb, którzy referowali realizację tych inwestycji. W konferencji uczestniczyli także komendanci miejscy i powiatowi oraz dowódcy jednostek ratowniczo – gaśniczych PSP z Podkarpacia.

 

 

autor: oprac.paba
źródło: http://www.kppspustrzyki.itl.pl/