Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 8 października 2018

Odnaleźli zaginionego mężczyznę

Odnaleźli zaginionego mężczyznę<br/>fot. BiOSG
fot. BiOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej z bieszczadzkiej Placówki SG w Wetlinie udzielili pomocy choremu mężczyźnie, który od kilku dni był poszukiwany jako zaginiony. Mężczyzna kilka dni temu uciekł ze szpitala psychiatrycznego w Sochaczewie.

4 października, w godzinach wieczornych dyżurny operacyjny z Placówki SG w Wetlinie uzyskał informację od mieszkańca gminy Cisna, iż w lesie przebywa podejrzany mężczyzna.

- Funkcjonariusze udali się w rejon m. Krzywe (gmina Cisna). Zastali tam śpiącego w szałasie bezdomnego, który z względu na niską temperaturę był zagrożony wychłodzeniem – informuje mjr Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. - Natychmiast, udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe.

Okazało się, iż 31-letni mężczyzna od kilku dni jest poszukiwany przez Policję w Sochaczewie, ponieważ zbiegł ze szpitala psychiatrycznego. W bazach osób zaginionych dane jego figurowały z dyspozycją natychmiastowego ustalenia miejsca pobytu i przetransportowania do najbliższej jednostki medycznej.
Odnalezionego, ratownicy przetransportowali do Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy.

 

autor: oprac.paba