Ustrzyki Dolne
środa, 6 lutego 2019

Pijany kierowca busa wiózł uczniów!

Pijany kierowca busa wiózł uczniów!<br/>fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów

Pijany kierowca szkolnego busa przywiózł dzieci ze szkoły w Cisnej do Smolnika. Tragedii udał się uniknąć dzięki czujności jednego z rodziców, który zabrał mu kluczyki. Policjanci zatrzymali kierowcę. Badanie wykazało, że miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek 4 lutego, około godz. 15, policjanci odebrali zgłoszenie, że w miejscowości Smolnik, nietrzeźwy kierujący odwozi dzieci busem ze szkoły do miejsca zamieszkania.

Na miejscu okazało się, że kierujący - jak co dzień - przywiózł dzieci ze szkoły w Cisnej do Smolnika. Podczas odbierania dziecka, jeden z rodziców nabrał podejrzeń, że kierowca może być nietrzeźwy. Zachowanie mężczyzny, sposób mówienia oraz woń alkoholu utwierdziły go w przekonaniu, że ma rację. Rodzic chcąc uniemożliwić dalszą jazdę, odebrał kierowcy kluczyki. Wtedy mężczyzna pozostawił kilkoro dzieci w pojeździe i oddalił się.

Policjanci rozpoczęli poszukiwanie nieodpowiedzialnego kierowcy. Patrolując pobliski teren zauważyli mężczyznę, który szedł drogą w kierunku miejscowości Wola Michowa. Funkcjonariusze zatrzymali go i przebadali na alkotesterze. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

51-letni mieszkaniec powiatu sanockiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.

 

autor: oprac.paba
źródło: KPP Sanok