Ustrzyki Dolne
wtorek, 3 października 2017

Pijany kierowca chował się przed policjantami w lesie

Pijany kierowca chował się przed policjantami w lesie<br/>fot. Archiwum Gazety Bieszczadzkiej
fot. Archiwum Gazety Bieszczadzkiej

Jechał uszkodzonym autem i na dodatek był pijany – 28-latek z Nowosiółek przed policjantami próbował się ukryć w lesie. W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Wczoraj (w poniedziałek 3 października) przed godz. 15, dyżurny leskiej komendy otrzymał informację o pijanym kierowcy jadącym drogą z Baligrodu do Hoczwi. Zgłaszający poinformował, że zaniepokoił się widząc samochód jadący z uszkodzonym kołem. Gdy zatrzymał niesprawnego opla astrę, od kierującego wyczuł woń alkoholu. Kierowca opla uciekł do lasu.

Policjanci w Zahoczewiu zabezpieczyli porzucony pojazd. W pobliskim lesie znaleźli mężczyznę, który najpierw próbował schować się przed policjantami w zaroślach, a później próbował uciekać. Zatrzymanym okazał się 28-latek z Nowosiółek. Mężczyzna był kompletnie pijany. W organizmie w chwili zatrzymania miał 3,3 promila alkoholu. Noc spędził trzeźwiejąc w policyjnym areszcie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Policja apeluje!
Nie bądź obojętny i reaguj widząc nietrzeźwego, który chce wsiąść za kierownice pojazdu. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy możesz ochronić przed tragedią nie tylko jego, ale również i tych, których może spotkać na swojej drodze.

 

autor: paba/KPP Lesko