Ustrzyki Dolne
wtorek, 7 listopada 2017

Powiat Bieszczadzki. Obchody Święta Odzyskania Niepodległości.

Powiat Bieszczadzki. Obchody Święta Odzyskania Niepodległości.<br/>fot. http://zzwp.wroclaw.pl
fot. http://zzwp.wroclaw.pl

Starosta Powiatu Bieszczadzkiego oraz Burmistrz Ustrzyk Dolnych zapraszają na obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się akademią w Ustrzyckim Domu Kultury.

„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (…)”. - Jędrzej Moraczewski

Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystych obchodach Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2017 r. w Ustrzykach Dolnych.

Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918); święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI W USTRZYKACH DOLNYCH.

9:30 - Uroczysta akademia w Ustrzyckim Domu Kultury

11:00 - Msza Święta w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych

12:00 - Złożenie kwiatów pod pomnikami.

 

autor: Powiat Bieszczadzki
źródło: bieszczadzki.pl


powiązane artykuły: