Ustrzyki Dolne
piątek, 1 grudnia 2017

Rekord na granicy. Odprawiono 12 mln podróżnych.

Rekord na granicy. Odprawiono 12 mln podróżnych.

Bieszczadzka Straż Graniczna 30 listopada odprawiła 12-sto milionowego pasażera. W analogicznym okresie roku poprzedniego podróżnych było prawie o 1 milion mniej.

Liczba osób odprawionych we wszystkich przejściach granicznych znajdujących się w terytorialnym zasięgu Bieszczadzkiego OSG na obu kierunkach wjazdowym i wyjazdowym z Polski wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym o ok. 8 proc.

- Jest to przede wszystkim skutek wprowadzenia ruchu bezwizowego dla obywateli Ukrainy - informują służby prasowe Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. - Od 11 czerwca do Polski wjechało w ramach ruchu paszportowego 1,7 mln Ukraińców w tym prawie 600 tys. bez wiz. W ubiegłym roku do Polski w tym samym czasie wjechało w ramach ruchu paszportowego 1,4 mln obywateli Ukrainy czyli o ok. 18 proc. mniej.

W Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej średnio na dobę odprawia się 36 tys. podróżnych. Do końca tego roku w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej padnie prawdopodobnie rekord w ilości odprawionych podróżnych. W 2016 roku w Bieszczadzkim OSG odprawiono łącznie ok. 12 mln 250 tys. podróżnych, a w 2015 r. – 11 mln 500 tys. podróżnych.

źródło: BiOSG