Ustrzyki Dolne
piątek, 1 grudnia 2017

Rozmawiali o migracji

Rozmawiali o migracji<br/>fot. BiOSG
fot. BiOSG

Przedstawiciele służby granicznej z Polski, Słowacji i Ukrainy rozmawiali m.in. na temat współpracy przy identyfikacji cudzoziemców. Spotkania odbyły się w Mucznem i Baszni Dolnej.

29 i 30 listopada w Mucznem (pow. bieszczadzki) i Baszni Dolnej (pow. lubaczowski), miały miejsce spotkania służb granicznych Polski, Ukrainy i Słowacji. Głównym tematem rozmów była aktualna sytuacja migracyjna na Podkarpaciu jak też w sąsiednich regionach po ukraińskiej i słowackiej stronie granicy państwowej.

W pierwszym dniu spotkania w Mucznem, brali udział Pełnomocnicy Graniczni odcinków: bieszczadzkiego (RP), Czopskiego (UA), i w Sobrance (SK). Delegacjom przewodniczyli odpowiednio: płk SG Robert Rogoz – Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG, ppłk Jurij Mychayluk – Oddział Czopski, płk Tomas Glezo – Oddział w Sobrance oraz mjr Marek Safar – Policja Graniczna w Preshowie.

W drugim dniu spotkania uczestniczyli: Zastępcy Pełnomocników Granicznych Odcinków: Bieszczadzkiego (RP), Mościskiego (UA) i Lwowskiego (UA), odpowiednio: płk SG Adam Pacuk – Zastępca Komendanta BiOSG, ppłk Ihor Rymarczuk – Odcinek Lwowski, ppłk Vitalij Czapla – Odcinek Mościski oraz Arsen GRABCZUK ekspert ze Służby Migracyjnej Ukrainy.

Obecni także byli przedstawicielami pionów cudzoziemskiego, granicznego, operacyjno-śledczego oraz Policji Granicznej z Preshowa.

Spotkanie realizowane było w ramach projektu „Wzmocnienie współpracy z państwami członkowskimi oraz państwami trzecimi w zakresie identyfikacji cudzoziemców” – 13/1-2015/BK-FAMI

 

 

Rozmawiali o migracji<br/>fot. BiOSG
fot. BiOSG
źródło: BiOSG