Ustrzyki Dolne
środa, 9 stycznia 2019

Spadła z drabiny podczas odśnieżania dachu

Spadła z drabiny podczas odśnieżania dachu<br/>fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Wczoraj w Stefkowej w powiecie leskim doszło do nieszczęśliwego wypadku. Kobieta, która odśnieżała dach swojego domu, straciła równowagę i spadła z wysokości kilku metrów z drabiny. Śmigłowcem została przetransportowana do szpitala w Rzeszowie.

Do wypadku doszło wczoraj - 8 stycznia w Stefkowej po godz. 13. Kobieta kończyła odśnieżać dach swojego domu i chciała zejść z drabiny. Schodząc, spadła z wysokości ok. 3 m i na chwilę straciła przytomność. Ratownicy medyczni zdecydowali o przewiezieniu jej do szpitala w Rzeszowie. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina właścicielom i zarządcom nieruchomości o obowiązku dbania o należyty stan techniczny budynków oraz o konieczności odśnieżania dachów i usuwania sopli.

„Odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe i sportowe oraz magazyny. Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu, może zostać ukarany mandatem. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu” - informuje w komunikacie MSWiA.

 

autor: oprac.paba
źródło: MSWiA / KPP Lesko