Ustrzyki Dolne
piątek, 17 maja 2019

Spotkanie z Grzegorzem Braunem

Spotkanie z Grzegorzem Braunem<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Dziś w Ustrzykach Dolnych odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Braunem z Konfederacji.

Grzegorz Michał Braun (ur. 11 marca 1967 w Toruniu) – polski reżyser filmów dokumentalnych, scenarzysta, nauczyciel akademicki i publicysta. Kandydat na urząd Prezydenta RP w wyborach w 2015. Kandydat na urząd prezydenta Gdańska w przedterminowych wyborach w 2019 roku.
Od 1987 współorganizował akcje Pomarańczowej Alternatywy. Był rozpracowywany przez Służbę Bezpieczeństwa. W 1988 i 1989 uczestniczył w protestach studenckich na Uniwersytecie Wrocławskim. Działał też w ruchu Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka.

W latach 90. był publicystą kwartalnika „Fronda”, później zaś pracował m.in. dla Radia Wrocław. Jako reżyser filmowy ma w dorobku ponad 20 tytułów, wśród nich m.in. stworzony w 2005 film dokumentalny pt. Plusy dodatnie, plusy ujemne o kontaktach Lecha Wałęsy z SB. Jest także współtwórcą telewizyjnego cyklu Errata do biografii, ujawniającego agenturalne wątki w życiorysach znanych Polaków.

W 2015 premierę miał serial filmowy autorstwa Grzegorza Brauna pt. Zamach Smoleński, dotyczący katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010.

Obecnie publikuje artykuły m.in. w miesięczniku „Opcja na Prawo” oraz w dwumiesięczniku Magna Polonia.

Grzegorz Braun z mieszkańcami Ustrzyk Dolnych spotka się w piątek o godz. 19:30 w Hotelu Strwiąż.

autor: oprac.paba
źródło: wikipedia