Ustrzyki Dolne
środa, 8 listopada 2017

Uciekli z domu. Zimę chcieli spędzić w Bieszczadach

Uciekli z domu. Zimę chcieli spędzić w Bieszczadach<br/>fot. KPP lesko
fot. KPP lesko

Dwóch nastolatków z Małopolski postanowiło zimę spędzić w Bieszczadach. Z domów uciekli na początku listopada. Wczoraj znalazła ich leska policja.

Dwóch 16-latków z Krakowa i Wolbromia z domów uciekło 3 listopada. Od tamtego czasu rodziny nie miały z nimi kontaktu. Z policyjnych ustaleń wynikało, że poszukiwani chłopcy mogą znajdować się w pobliżu stacji paliw w Solinie.

Policjanci z Leska poruszający się nieoznakowanym radiowozem we wskazanym miejscu zauważyli nastolatków odpowiadających opisowi. Zatrzymani 16-latkowie przyznali, że ucieczkę z domu planowali wspólnie od około miesiąca. Postanowili wyjechać w Bieszczady i tam spędzić zimę. Z krakowskiego dworca przyjechali do Soliny busem. Tam w lesie u podnóża góry Jawor, spędzili cztery dni, mieszkając w ziemnej jamie.

O odnalezieniu uciekinierów zostali powiadomieni ich rodzice, którzy wczoraj około godziny 20 dotarli do Komendy Powiatowej Policji w Lesku i odebrali chłopców. O sprawie nieletnich uciekinierów zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

 

autor: KPP Lesko/paba
źródło: KPP Lesko