Ustrzyki Dolne
środa, 5 czerwca 2019

Udzielił pomocy motocykliście

Udzielił pomocy motocykliście<br/>fot. '
fot. '

Chor. sztab. SG Robert Strzelecki będąc świadkiem kolizji udzielił poszkodowanemu profesjonalnej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusz jest przeszkolonym ratownikiem medycznym.

W ostatnią sobotę maja (25.05.), chor. sztab. SG Robert Strzelecki, który na codzień pełni służbę w placówce SG w Ustrzykach Górnych, a tego dnia był na dniu wolnym, wracał do domu.

W miejscowości Ustjanowa Górna w gminie Ustrzyki Dolne, zauważył na środku drogi przewrócony motocykl i stojący na poboczu samochód osobowy, który nosił ślady kolizji. Natychmiast podbiegł do leżącego na jezdni kierowcy motocykla, aby zorientować się w jakim jest stanie zdrowia. Młody mężczyzna (25 lat) był przytomny, ale w szoku.

Chorąży Robert Strzelecki, który jest również ratownikiem medycznym od razu przystąpił do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i udzielania pierwszej pomocy. Okazało się, że wśród gromadzących się świadków były osoby z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ustjanowej. Jako ratownik medyczny poprosił o bezzwłoczne przyniesienie zestawu ratownictwa medycznego: torby R1 z wyposażeniem. Następnie, motocykliście założył kołnierz ortopedyczny, a na prawe kolano szynę Kramera.

W międzyczasie na miejsce przyjechała Straż Pożarna i pogotowie ratunkowe. Poszkodowanego odwieziono do Szpitala w Ustrzykach Dolnych.

Dziękujemy za tak profesjonalne podejście w udzielaniu pierwszej pomocy!

 

chor. sztab. SG Robert Strzelecki
autor: oprac. paba
źródło: BiOSG