Ustrzyki Dolne
piątek, 29 grudnia 2017

Ustrzyki Dolne. Potrącenie pieszej na pasach.

Ustrzyki Dolne. Potrącenie pieszej na pasach.<br/>fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów

19-letni kierowca osobowego volkswagena potrącił 58-letnią mieszkankę Ustrzyk Dolnych, która prawidłowo przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Wczoraj po godz. 17, ustrzyccy policjanci wykonywali czynności na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem osoby pieszej. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem, 19-letni mieszkaniec gminy Ustrzyki Dolne, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście, w wyniku czego doprowadził do jej potrącenia. Zdarzenie miało miejsce w Ustrzykach Dolnych, na ul. 1-go Maja. Piesza z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Kierowca był trzeźwy – informuje sierż. sztab. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzecznik KPP w Ustrzykach Dolnych.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców, aby zachowali ostrożność szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Zimowa aura, szybko zapadający zmrok oraz ciemne kolory ubrań pieszych, zdecydowanie obniżają widoczność, dlatego właśnie ostrożność i czujność zwłaszcza w tym okresie jest bardzo potrzebna. Ważne jest również noszenie odblasków oraz o rozwaga nawet, gdy jesteśmy na przejściu dla pieszych.

 

autor: KPP Ustrzyki Dolne