Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 28 maja 2018

Ustrzyki Górne. Zatrzymano nielegalnych imigrantów.

Ustrzyki Górne. Zatrzymano nielegalnych imigrantów.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Ustrzykach Górnych zatrzymali ośmiu nielegalnych imigrantów z Wietnamu. Zatrzymano też czterech obywateli Uzbekistanu, którzy mieli ich przewieźć w głąb kraju.

25 maja, tuż po północy, patrol funkcjonariuszy SG pełniących służbę Brzegach Górnych, zatrzymał do kontroli trzy samochody na czeskich numerach rejestracyjnych. Kierowcami byli, obywatele Uzbekistanu, okazali czeskie i polskie karty pobytowe.

Wkrótce, okazało się, że w autach przewożeni są nielegalni imigranci, 5 kobiet i 3 mężczyzn. W jednym z pojazdów znajdował się też kolejny obywatel z Uzbekistanu, który najprawdopodobniej miał stanowić wsparcie jako dodatkowy kierowca.

W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że cudzoziemcy, którzy nielegalnie próbowali wjechać w głąb Polski, to obywatele Wietnamu w wieku od 17 do 30 lat. Z Ukrainy do Polski przedostali się pieszo. Następnie, wsiedli do oczekujących nieopodal granicy samochodów. Nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, ani pieniędzy. Wyjaśnili, że za przerzut do Europy zapłacili po 22 tys. USD będąc jeszcze w Wietnamie. Celem ich podróży miały być kraje Europy Zachodniej.

W ramach readmisji, imigranci zostali przekazani stronie ukraińskiej, natomiast wobec zatrzymanych kierowców, obywateli Uzbekistanu, Sąd Rejonowy w Lesku orzekł środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

FOT. BiOSG

 

Ustrzyki Górne. Zatrzymano nielegalnych imigrantów.
Ustrzyki Górne. Zatrzymano nielegalnych imigrantów.
autor: paba
źródło: BiOSG