Ustrzyki Dolne
czwartek, 8 marca 2018

Wypadek w Birczy. Dwie osoby zginęły. - AKTUALIZACJA!

Wypadek w Birczy. Dwie osoby zginęły. - AKTUALIZACJA!<br/>fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów

Dwie osoby zginęły w wyniku zderzenia busa z samochodem ciężarowym w Starej Birczy w powiecie przemyskim. Droga nr 28 jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.

Około godz. 7, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu typu bus marki Ford Transit z ciężarowym manem w miejscowości Stara Bircza. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze ruchu drogowego. W chwili wypadku panowały trudne warunki na drodze - było bardzo ślisko i mgliście.

Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że kierujący busem, jadąc w kierunku Przemyśla, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym z naczepą. Busem podróżowało 5 pasażerów i kierowca, wszyscy to obywatele Ukrainy, pracujący przy remoncie mostu w Birczy.

W wyniku zdarzenia kierujący busem oraz jeden z pasażerów zginęli na miejscu. Pozostali czterej pasażerowie busa z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitali. Jedną z osób przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kierowca mana nie doznał poważnych obrażeń, był trzeźwy.
Droga krajowa nr 28 jest zablokowana. Policjanci kierują samochody na objazdy - od strony Przemyśla przez Nienadową, a od strony Sanoka przez Lipę i Jawornik Ruski na Nienadową. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 

autor: KWP Rzeszów/KMP Przemyśl