Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 3 grudnia 2018

Zawisł na skalnym urwisku

Zawisł na skalnym urwisku<br/>fot. KPP Lesko
fot. KPP Lesko

81-letni turysta zaginął w sobotę w okolicach Jeziora Solińskiego. Okazało się, że zgubił się w ciemnościach i zawisł na skalnym urwisku. Był przemoczony i wystraszony.

Policjanci z Leska o zaginięciu 81-letniego mieszkańca Warszawy zostali poinformowani w sobotę ok. godziny 20. Zostali poinormowani, że mężczyzna ok. godziny 15, wyruszył szlakiem z Polańczyka do Soliny i nie powrócił na umówioną godzinę. Niestety nie było z nim kontaktu, ponieważ nie wziął z sobą telefonu. Okazało się też, że starszy pan nie ma przy sobie ani latarki ani dokumentów.

Dzielnicowi z Polańczyka oraz policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lesku ruszyli na poszukiwania. W trakcie akcji, dostali informację, że z lasu nad zaporą solińską dochodzi wołanie o pomoc. Na skalnym urwisku odnaleziono poszukiwanego 81-latka, który chronił się przed upadkiem do wody trzymając skał. Mężczyzna był wyziębiony i przemoczony. Jak twierdził, zgubił drogę w ciemności.
 
Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne i silny wiatr, postanowiono sprowadzić mężczyznę na dół bez udziału śmigłowca. Przy pomocy strażaków dysponujących liną asekuracyjną policjanci sprowadzili 81-latka w bezpieczne miejsce i przekazali załodze pogotowia ratunkowego.

 

autor: oprac.paba
źródło: KPP Lesko