Ustrzyki Dolne
wtorek, 7 kwietnia 2020

Znaleźli pocisk artyleryjski

Znaleźli pocisk artyleryjski<br/>fot. KPP Ustrzyki Dolne
fot. KPP Ustrzyki Dolne

W trakcie prac drogowych, pracownik znalazł pocisk artyleryjski. Niewybuch znajdował się w pasie drogowym pomiędzy miejscowościami Łobozew – Teleśnica. Pocisk został zabezpieczony i zneutralizowany przez saperów.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Podczas prac ziemnych pracownik drogowy znalazł pocisk. - Mężczyzna natychmiast powiadomił policję, a dyżurny skierował na miejsce funkcjonariuszy, w tym policyjnego pirotechnika, który zidentyfikował niebezpieczne znalezisko. Zostało ono sklasyfikowane jako pocisk artyleryjski – informuje podkom. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.

Policja uznała, że niewybuch nie zagraża okolicznym mieszkańcom, ponieważ znajdował się w znacznej odległości od domów. O znalezisku powiadomiono Zespół Rozminowania 21. Batalionu Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Saperzy zabezpieczyli niewybuch i przewieźli go na wojskowy poligon, gdzie został zneutralizowany.

- Cały czas apelujemy o rozsądek w postępowaniu z tego typu znaleziskami. Zawsze należy powiadomić o nich odpowiednie służby – przypomina podkomisarz.  

 

autor: oprac. paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne


powiązane artykuły: